Mají se Haraslín s Peškem bát o místo? Na Letnou míří nová posila na křídlo

Mají se Haraslín s Peškem bát o místo? Na Letnou míří nová posila na křídlo

Navzdory tomu, jak Sparta v letošním, letním přestupovém období posílila, vypadá to tak, že stále nemá dost. Nejnovější posila letenských by měla dorazit ze španělského Getafe a stejně jako u Jana Kuchty půjde o ostříleného reprezentanta.

Sparta v tomto přestupovém obodbí posilovala opravdu mohutně a v i přesto, že přišly jména jako Mejdr, Zelený, Daněk, Kuchta, Sadílek nebo Sørensen, jedno jméno stále chybí. Jak se tak zdá, nebude tomu trvat dlouho a Sparta představí novou posilu na křídlo.

Tam v této sezóně zatím operovali Lukáš Haraslín s Jakubem Peškem, ale jak jeden, tak druhý vypadli z formy takovým způsobem, že je potřeba jednat. Dlouho se v zákulisí probíral příchod reprezentačního křídla a hráče Getafe Jakuba Jankta a nyní by mělo být téměř hotovo. 

Podle italského renomovaného novináře Mattea Morreta je totiž hotovo a Jankto by měl do Sparty zamířit na dvouleté hostování s následnou opcí na přestup. Hráč by měl během pondělí či úterý přiletět do Prahy a podepsat smlouvu .

Zajímavostí tohoto přestupu je, že stejně jako u Jana Kuchty bude zmiňovaný fotbalový původ Jakuba Jankta, jelikož s velkým fotbalem začínal právě u úhlavního nepřítele z Edenu. Tak jako tak, derby v tomto ročníku dostane nový náboj. Po odchodech ze Sparty do Slavie přichází doba, kdy se přestupy uskutečnují právě naopak. 

Pokud bude Jankto fyzicky připraven podle představ lodivoda Briana Priskeho, není vyloučeno, že by mohl zasáhnout už do dalšího zápasu Sparty se Sigmou Olomouc. Křídla Sparty potřebují nabrat starou formu a právě Jakub Jankto může být tou pravou volbou.

zdroj: Matteo Morreto