Lipsko zbrojí na novou sezónu! Měl by se Schick bát o korunu střelců?

Lipsko zbrojí na novou sezónu! Měl by se Schick bát o korunu střelců?

Přítomnost i budoucnost. Takový scénář si připravují v německém Lipsku, kam by měli zamířit rovnou dvě útočné posily. Jedna teď, druhá za rok. Z Chelsea se chystá návrat, na který se těší každý fanoušek RB.

Nedostatek herního času a stagnace je pro každého fotbalistu těžkým obdobím, které by nejraději přeskočil. Tomuto období se nevyhnul ani útočník Chelsea Timo Werner, který si pod trenérem Thomasem Tuchelem zahrál jen sporadicky. Bylo tak jasné, že bude chtít vyhledat novou výzvu. 

Tou by se měl stát jeho bývalý klub - Red Bull Lipsko, odkud do Anglie odcházel. Lipsko si ho však nestáhne na hostování, jak se předpokládalo, nýbrž na trvalý přestup, čímž Wernera vysvobodí. Timo prostředí Lipska moc dobře zná a neměl by pro něj být větší problém se adaptovat.

Druhým jménem, které by se mělo objevit v Lipsku je útočník Benjamin Šeško, který nyní hraje za jmenovce ze Salzburgu. Jelikož jsou tyto dva kluby propojeni stejným majitelem, dává tento přesun smysl ve všech směrech. 

O Šeška měly zájem velkokluby jako Chelsea, PSG nebo United, ale nakonec vyhrálo Lipsko. I přesto, jak velkým talentem je, do sestavy by se jen tak nedostal. Proto zůstane další sezónu v Salzburgu, kde by měl nasbírat další zkušenosti.

Může se Patrik Schick začít bát v bojích o korunu krále střelců? K Sadiu Manému mu přibyla další konkurence.

zdroj: Fabrizio Romano