Bílek: Obě penalty byly nešťastné. Do Maďarska jsme nikoho neposlali, ale informací budeme mít i tak dost

Bílek: Obě penalty byly nešťastné. Do Maďarska jsme nikoho neposlali, ale informací budeme mít i tak dost
OBSAHUJE OHLASY

Kouči Viktorie Plzeň Michalu Bílkovi se povedlo s jeho týmem projít již skrze dvě předkola prestižní Ligy mistrů a sen Západočechů o této soutěži tak stále žije. Jak se ale Bílkovi dýchalo za stavu 2:1 pro Plzeň, což už je tak trochu její tradiční předkolový výsledek? Měl vůbec obavy?

„Samozřejmě, kór v úterý, protože si myslím, že Tiraspol ukázal svoji sílu. Ukázalo se, že to naše vítězství u nich bylo velmi cenné, protože oni hráli velmi dobře. Škoda, že jsme nedali na 2:0. Neproměnili jsme penaltu. Zase odbojovaný zápas,“ komentoval postupový zápas Bílek v bezprostředním pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport.

Právě jeho mužstvo muselo ustát obrovský tlak moldavského soupeře, který v loňské sezóně uspěl dokonce na půdě slavného Realu Madrid. A právě hned v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky přišel vyrovnávací gól ze strany Tiraspolu. „Tak já si myslím, že od začátku naším cílem nebylo do nich nějak extrémně jít. Chtěli jsme ten náš prostor trošku zaplnit tak, aby se nedostávali do volných prostorů, protože jsme věděli, že ta jejich síla v obcházení jeden na jednoho a v rychlosti je velikánská. Několikrát to ukázali,“ vysvětlil někdejší kouč české reprezentace, co dělalo jeho mužstvu problémy.

Plzeň také v celém dvojutkání provázela smůla v defenzivě. Dvakrát totiž zahráli nešťastně ve vlastním pokutovém území rukou. „Byly to nešťastné situace. Jak u nich, tak tady. Nepřišlo to úplně ve vhodnou dobu – hnedka na začátku druhé půle. Ale, dali jsme pak důležitý gól ze standardky, což nám hodně pomohlo,“ těšilo plzeňského lodivoda.

Ten se již nyní muže těšit na soupeře pro play off Ligy mistrů. Západočeši však žádného pozorovatele do odvetného utkání mezi Ferencvárosem a Karabachem nevyslali. „Neposlali. Ale těch informací samozřejmě budeme mít hodně,“ nebojí se plzeňský stratég.

Plzeň dál žije sen o Lize mistrů. Přežila tlak Sheriffu ve druhé půli a už vyhlíží soupeře pro play off

Zdro: fcviktoria.cz