Kolik milionů korun už má Plzeň jistých a jaká štědrá odměna by ji čekala po dalším postupu přes Karabach?

Kolik milionů korun už má Plzeň jistých a jaká štědrá odměna by ji čekala po dalším postupu přes Karabach?

Plzeňští sice ještě v základní skupině Ligy mistrů nejsou, nicméně i tak už si dokázali díky dvěma zvládnutým předkolům v soutěži a jistotě Evropské ligy vydělat hezké peníze.

Za účast v play off LM a jistotu startu nejméně ve skupině EL získá západočeský soubor z Doosan arény minimálně 212 milionů korun.

K tomu si je třeba připočíst i další desítky milionů korun za desetiletý koeficient, což jsou pro nového vlastníka hledající značku velmi příjemné zprávy...

A nemusí zůstat jen u toho, pakliže by Kliment, Chorý, Pernica a spol. dostali na lopatky také Karabach, postup do hlavní fáze Champions League by jim vynesl 384 milionů korun a jistotu dalších příjmů za výše zmíněný koeficient.

Viktoria, jež to ekonomicky po posledních třech chudších pohárových letech neměla snadné, by se jinými slovy mohla finančně zahojit...

"Víme, že situace není úplně jednoduchá a klub postup dál nutně potřeboval. Jsem rád, že jsme to zvládli. Jsem rád za kluky, protože pracují dobře. Jsem rád za klub, že nějaké peníze přijdou," nechal se slyšet po postupu přes Šeriff Tiraspol hlavní kouč Michal Bílek, jenž si dle svých slov spíš přál v dalším kole Ferencváros, než právě cestu do Ázerbajdžánu. 

Je to blízko, přitom strašně daleko, říká gólový Kliment o skupině LM. To, že bude mít takový začátek, nečekal...

Zdroj: fcviktoria.cz