Početná marodka nutí Kloppa jednat. Ve hře je středopolař, což nepotěší obra ze severu Londýna

Početná marodka nutí Kloppa jednat. Ve hře je středopolař, což nepotěší obra ze severu Londýna

Před rokem řešil německý stratég Jürgen Klopp na startu sezóny absence v zadních řadách, což sebou přineslo rozšíření kádru Liverpoolu. O víkendu jsme byli svědky prvního kola nového ročníku Premier League, ve kterém Reds remizovali 2:2 s Fulhamem. Aktuálně se zdá, že zvučný výběr z Anfield Road tlačí pata ve středu zálohy. Řešení se nabízí, ale nepotěší obra ze severního Londýna.

Podle britského listu Daily Express se Thiago připojil k Alexovi Oxlade-Chamberlainovi na seznam hráčů s dlouhodobými zraněními ve středu zálohy. To přiživuje spekulace, že do Liverpoolu ještě do konce letního přestupového okna přispěchá nová tvář, která by měla být využita nejen po čas jejich absence.

Jméno, které v seznamu případných posil figuruje ve vrchních patech, je pětadvacetiletý belgický internacionál Youri Tielemans. Někdejší tvář Anderlechtu či Monaca je od roku 2019 stabilní součástkou základní sestavy Leicesteru City a stratég Lišek Brendan Rodgers dlouhodobě razí odmítavý postoj k jeho případnému odchodu.

Na Ostrovech není žádným tajemstvím, že si na tohoto středopolaře dlouhodobě pomýšlí Arsenal. Klub ze severní části Londýna však doposud nepřispěchal s nabídkou, která by druhou stranu přesvědčila. Liverpool umí být v tomto ohledu mnohem štědřejší a taktéž se jedná o atraktivnější adresu i pro samotného hráče.

Zdroj: express.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.