Nevidím důvod, aby fanoušci Sparty Jankta nepřijali. Týmu by mohl hodně pomoci, soudí legendární Novotný

Nevidím důvod, aby fanoušci Sparty Jankta nepřijali. Týmu by mohl hodně pomoci, soudí legendární Novotný
ROZHOVOR

Je hotovo! Byť to v jednu chvíli vypadalo, že se jednání o příchodu Jakuba Jankta do Sparty zasekla na mrtvém bodě, věci se rychle daly zase do pohybu. Český reprezentant se zkušenostmi ze Seria A či Primera Division podepsal na Letné roční hostování s opcí. Jak moc bude platný podle sparťanské legendy Jiřího Novotného? A nevadí mu, že je Jankto odchovancem Slavie?

„Věřím, že se Kubovi bude ve Spartě dařit. Je to zajímavá posila a reprezentant, jemuž se vedlo v Itálii, ve Španělsku už tolik ne. Rozehraný asi příliš nebude, každopádně se jedná o rychlostní typ hráče. A takový by mohl týmu hodně pomoct,“ řekl v rozhovoru pro eFotbal slavný stoper, který v rudém dresu posbíral hned čtrnáct mistrovských titulů.

Šestadvacetiletý Jankto je vyhlášený fotbalový univerzál, schopný zastat hned několik míst v sestavě. Podle Novotného je však téměř jisté, že na Letné zapluje na kraj zálohy.

„Myslím, že právě tam ho Sparta brala. Zvlášť když Jakub Pešek s Lukášem Haraslínem neměli formu už ani na konci minulé sezony, Haraslín je teď navíc ještě zraněný. Už po sezoně jsem čekal, že Sparta přivede dalšího krajního záložníka. Přišlo to až po vypadnutí z evropských pohárů, ale lépe teď než nikdy,“ dodal Novotný.

Sám Jankto si prý příchod na Letnou chvíli rozmýšlel. I kvůli zranění se ve španělském Getafe sice příliš nechytil, zároveň si ale vyhodnotil, že ve Spartě to může mít ještě těžší. Dost možná váhal i samotný klub. Pravdou totiž je, že s navrátilci z ciziny Tomáš Rosický žádné terno zatím neudělal.

„To je pravda. Kuba je ale stále dost mladý, ten by ještě měl jít hodně nahoru. Vážně si myslím, že když bude zdravý, Spartě může pomoci,“ konstatoval Novotný.

Otázkou je, jak se na tenhle příchod budou dívat fanoušci. Jankto je totiž odchovancem Slavie a ještě nedávno sám tvrdil, že by na Letnou nikdy nešel. Nemůžou se mu teď tato slova vrátit rychlostí bumerangu?

„Nemyslím si to. V tomhle případě to nebude tak horké. Kuba sice prošel slávistickou mládeží, za áčko tam ale nikdy nehrál. Proto nevidím žádný důvod k tomu, aby ho fanoušci Sparty nepřijali,“ uzavřela legenda.