Trpišovský: Otočili jsme klíčkem v zapalování pro soupeře hned v první minutě

Trpišovský: Otočili jsme klíčkem v zapalování pro soupeře hned v první minutě
OBSAHUJE OHLASY

Po postupu přes řecký Panathinaikos a takticky zvládnuté utkání, ve kterém se Slavia fotbalově trápila spadl trenéru Trpišovskému kámen ze srdce. V pozápasovém rozhovoru pro O2 TV Sport Trpišovský popsal, jak utkání viděl.

Vzhledem k průběhu utkání slavistického kormidelníka moc nepřekvapilo na české poměry dlouhé nastavení času, které britský rozhodčí Bankes stanovil na sedm minut. „My jsme s tím počítali, protože to bývá v těchto zápasech a většinou v Evropě nastavení 5 až 7 minut je normálních. Navíc se hodně času nehrálo, takže to bylo logické. Samozřejmě jsme věděli, že nás čeká ještě peklo, ale naštěstí Venca (Jurečka, pozn. red.) tu gólovou situaci vyřešil a dohráli jsme to potom v klidu.“

Slavia měla v odvetném utkání s Panathinaikosem celkově špatný vstup do zápasu. „My jsme otočili klíčkem v zapalování pro soupeře hned v první minutě, že jsme je pustili do takové akce skrumáže. Samozřejmě si začali věřit a chytli se. Těch prvních osm minut bylo peklo. Ono by to bylo i tak, ale my jsme jim do toho dali rozbušku. Takže to bylo hodně složité,“ vysvětlil Trpišovský pro televizi, co bylo důvodem mizerného výkonu „sešívaných“ v prvním poločasu.

Naopak ve druhé půli se Slavia mírně herně zvedla. Co bylo důvodem? „My jsme úplně změnili dostupování soupeře a vlastně i rozestavení směrem do defenzivy. Panathinaikos se na nás z toho prvního zápasu dobře připravil a z toho, jak jsou skvělí na míči, nám utíkali. Vlastně celý druhý poločas jsme strávili jeden na jednoho. To nám sice hrozně pomohlo, ale na druhou stranu, pak je vidět, jak je to náročné pro ty hráče. Tohle zvládnout proti takovému soupeři je extrémně složité. Bylo vidět, že to ti kluci potom zvládli, i ty situace jeden na jednoho,“ radoval se šestačtyřicetiletý trenér po utkání. A vychválil své hráče za komunikaci na hřišti, která byla v bouřlivém prostředí hodně složitá.

„Hodně složitá. Ale hodně jsme se na to připravovali. Informace jsme předávali přes krajní hráče. Důležité bylo, že hráči uměli komunikovat na hřišti mezi sebou. Od některých třeba fotbalově nebyl výkon top, ale takticky a komunikačně to bylo například od Holeše skvělé,“ pochválil Trpišovský českého reprezentanta. „Mám radost, že to ten tým zvládnul. Je to skvělá zkušenost. Spousta hráčů hrála na evropské scéně v takovém prostředí poprvé,“ dodal na závěr.

Jemelkova motivace k přestupu do Plzně? Vidina Ligy mistrů, boje o nejvyšší příčky a skvělí plzeňští fanoušci