Vacek a spol. mají v Pardubicích nového kolegu z Dukly. Kdo z východočeského kádru zase zakotvil na Julisce?

Vacek a spol. mají v Pardubicích nového kolegu z Dukly. Kdo z východočeského kádru zase zakotvil na Julisce?

Pardubice a Dukla si na zbytek kalendářního roku 2022 vyměnily ofenzivní hráče, s tím, že obě hostování jsou bez opce na trvalé podpisy.

Zatímco třiadvacetiletý David Huf putoval z východních Čech na dejvickou Julisku za Petrem Radou, opačným směrem si to namířil Marek Červenka, jenž je mladším bratrem hokejového reprezentanta Romana Červenky.

"Jednoznačně chci Pardubicím hlavně pomoci tím, že budu střílet góly. Jsem útočník a góly se od útočníků vždy očekávají. Doufám, že tady naplním svá i týmová očekávání. Pardubice sleduji už dlouhou dobu. Sledoval jsem na jejich zápasy už v době, kdy ještě hrály druhou ligu. K Pardubicím mám jednoznačně kladný vztah," uvedl v interview pro fkpardubice.cz devětadvacetiletý forvard, který se považuje za typického útočníka do vápna.

Jaké známé tváře na nové adrese potkal? "Samozřejmě se s nějakými kluky z kabiny už znám. Hrál jsem například s Jakubem Markovičem. Upřímně řečeno ale znám spíše hráče z té starší generace, jako je Kamil Vacek. Pár hráčů z Pardubic tedy znám a o to jednodušší to pro mě na začátku bude. Byl bych spokojený, kdybychom sbírali body a hráli poklidný střed tabulky. Co bude navíc, to bude jedině plus. V tuto chvíli je nejdůležitější, abychom nasbíraly nějaké body a dostali se na vyšší příčky," zakončil zkušený Červenka, jenž v minulosti operoval například ve Vlašimi.

O šest let mladší Huf by potřeboval probudit a třeba se tak stane v hlavním městě. "Jsem rád za nějakou změnu. Myslím, že jsem ji už potřeboval. Vím, že o mě Dukla už nějakou dobu stála, takže jsem rád, že sem jdu. Očekávám od svého příchodu to, že Dukle pomůžu a že se nám i výsledkově bude dařit. Z osobního hlediska samozřejmě doufám, že budu mít větší herní vytížení a že se budu prosazovat i střelecky. Věřím, že změna bude prospěšná pro všechny strany," vzkázal na fkdukla.cz odchovanec Pardubic, jenž odehrál v prvních dvou kolech nové sezony Fortuna:ligy 34 minut.

Bassey neváhal vyměnit Budapešť za Plzeň a je zpět v české lize. Jaké kvality v něm vidí Bílek?

Zdroj: fkpardubice.cz, fkdukla.cz