Kdo z trojice Benzema, Courtois a De Bruyne vyhraje anketu UEFA za sezónu 2021/22?

Kdo z trojice Benzema, Courtois a De Bruyne vyhraje anketu UEFA za sezónu 2021/22?

Tak jako každý rok se udělují individuální ocenění za minulou sezónu. Každý z nás si vzpomene na Zlatý míč, ale máme tu i anketu UEFA, která se letos bude udělovat už za dva týdny. Kdo zvítězí tentokrát?

V loňském ročníku ankety se na nejvyšší stupínek dostal záložník Jorginho, který vedl jak Chelsea, tak Itálii. Tentokrát se na něj však nedostalo a to ani do nejlepší desítky, kam se letos nedostali ani Lionel Messi s Cristianem Ronaldem.

Vítěz vzejde z trojice Karim Benzema, Thibaut Courtois (oba Real Madrid) a Kevin De Bruyne (Manchester City). Všichni tři si tuto poctu zasloužili svými výkony a není pochyb, že ať už vyhraje kdokoli, jeho výhra bude zasloužená.

Do Top 5 se na čtvrté místo procpal Robert Lewandowski a na páté Luka Modrič. V elitní desítce se umístila ještě dvojice z Liverpoolu Sadio Mané, Mohamed Salah, osmý Kylian Mbappé (PSG), devátý Vinícius Júnior (Real) a desátý Virgil van Dijk (Liverpool). 

Do Top 3 o nejlepšího trenéra se dostali velice dobře známe firmy Carlo Ancelotti, Jurgen Klopp a Pep Guardiola. I zde můžeme s klidem říci, že ať už vyhraje kterýkoliv z nich, nebudeme se moci zlobit.

Kdo si myslíte že vyhraje letos? Zaslouží si to Karim Benzema?

zdroj: UEFA.com