Velký návrat domů! Bývalý bek Valencie či Atlética se vrací do Dánska

Velký návrat domů! Bývalý bek Valencie či Atlética se vrací do Dánska

Fotbal píše krásné příběhy a jeden z nich právě dopisuje Daniel Wass. Po angažmá ve světě se vrací přesně tam, kde začal s dospělým fotbalem. Jeho staronovým domovem bude Brondby IF.

Když na začátku tohoto roku přicházel Daniel Wass do Atlética Madrid jako náhrada za Kierana Trippiera, který odešel do Newcastlu, nečekal se nějak zvlášť mladý hráč určený pro budoucnost. Bylo jasné, že nevydží mnoho let. 

Vydržel přesně půl roku, než ho to začalo táhnout tam, kde vlastně začal. Wass má za sebou angažmá v Benfice, Évianu a Celtě Vigo, Valencii nebo právě v Atléticu, ale fotbalově vyrostl v Brondby IF v Dánsku.

Už když přestupoval z Mestally, objevovaly se informace o tom, že si pohrává s myšlenkou se vrátit domů do rodné vlasti. O půl roku si svůj pobyt ve Španělsku prodoužil, ale to je vše. Kariéru jde dohrát domů.

Brondby tak získává zkušenosti, kterých není nikdy dostatek. Wass je pravidelným reprezentantem a nebude tomu jinak ani po jeho návratu domů. Jak se říká, kde jinde dohrát a ukončit bohatou kariéru, než doma. 

zdroj: Fabrizio Romano