I u Botiče už ví, že dobří holubi se vracejí. Morávek po 13 letech opět navlékne zelenobílý dres Bohemians

I u Botiče už ví, že dobří holubi se vracejí. Morávek po 13 letech opět navlékne zelenobílý dres Bohemians

Klokani z Vršovic zahájili tuzemskou nejvyšší soutěž velmi slušně a momentálně jsou spolu se Zbrojovkou Brno a Viktorií Plzeň na čele se sedmi body a celkovým skóre 7:3.

V úvodu nového pracovního týdne se navíc sportovnímu úseku Bohemians Praha 1905 povedl i pořádně velký přestupový zářez v podobě "návratu ztraceného syna".

Do metropole se totiž po dlouhých třinácti letech v zahraničních službách vrátil středopolař a odchovanec zelenobílých barev Jan Morávek, který s Bohemians v sezoně 2008/2009 ovládl druhou nejvyšší soutěž a poté se za 2,5 milionu eur odebral do sousední bundesligy.

V ní si v současnosti dvaatřicetiletý Morávek zahrál za Schalke 04, Kaiserslautern a hlavně Augsburg, ve kterém strávil více než dekádu.

Pokud jde o možnou premiéru, Jaroslav Veselý ho bude moci poprvé použít dvacátý srpnový den v domácím klání proti Hradci Králové.

V záložní řadě týmu, jemuž dělá čestného prezidenta Antonín Panenka a kterému dlouhodobě fandí Orion z PSH, Karel Šíp i Ivan Trojan, se Morávek potká například s Beranem, Jindřiškem, Kovaříkem, Petrákem, Květem či Jánošem, jenž přišel do klubu také letos v létě.

Nevidím důvod, aby fanoušci Sparty Jankta nepřijali. Týmu by mohl hodně pomoci, soudí legendární Novotný

Zdroj: bohemians.cz