Z posily last minute hlavní tahoun týmu? Mihálik může být pro Slovácko výhrou jackpotu!

Z posily last minute hlavní tahoun týmu? Mihálik může být pro Slovácko výhrou jackpotu!
KOMENTÁŘ

V úterý byl ještě hráčem Plzně, v neděli už řádil v dresu Slovácka. Ofenzivní šikula Ondřej Mihálik naskočil v základní sestavě Moravanů na hřišti Českých Budějovic a zásadním způsobem přispěl ke konečné remíze 2:2. Dva góly připravil, minimálně další dva mohl sám vstřelit. Především ale ukázal, že před klíčovým dvojzápasem o postup do Evropské konferenční ligy dostal trenér Martin Svědík do vínku hráče, který už teď musí ve fotbalistech švédského AIK Stockholm nahánět děs a hrůzu. 

Je to trochu paradox. I když z kádru Viktorie v létě zmizel nejlepší střelec ligy Jean-David Beauguel a od jeho ochodu do Indonésie dorazili už dva jiní čistokrevní útočníci, Mihálik tam na svou šanci čekal pouze marně. Přitom je ve skvělém fotbalovém věku (25 let) a o svých kvalitách přesvědčil i během přípravy, v níž vstřelil čtyři góly. K tomu přidal hned pět asistencí.

„Je to produktivní a hodně zajímavý hráč. Záleží jen na něm, jestli zůstane v kádru,“ chválil ho i západočeský asistent Pavel Horváth. Jeho nadřízený Michal Bílek však o přínosu plavovlasého šikuly přesvědčen nebyl. Na startu sezony mu nedal ani čuchnout, a to Plzeň neměla útočníků nazbyt.

Bylo jasné, že tenhle příběh happyendem neskončí. I když ve výsledku možná ano, neboť po zdlouhavém rokování po něm sáhlo Slovácko. A z nepotřebného zboží se rázem stal hit, jenž svému týmu může vystřílet Evropu.

„Rád bych zažil atmosféru Ligy mistrů, ale v Plzni jsem neodehrál ani jedno předkolo a byl jsem mimo soupisku. Raději budu hrát o Konferenční ligu se Slováckem než koukat na Ligu mistrů v Plzni z hlediště. Navíc si tam můžu na utkání zajet,“ glosoval to v rozhovoru pro iDnes Mihálik,

Ten už při svém prvním vystoupení v dresu celku z jižní Moravy patřil k nejlepším playerům na hřišti. Svůj bývalý tým z Českých Budějovic obral o dva body, dostával se do šancí i je vytvářel pro ostatní. V ofenzivě tak zcela zastínil zkušeného Libora Kozáka, který se po návratu do Čech zatím trápí spíš sám se sebou, než aby soužil obranný val soupeřů.

„Na to, že hrál s námi první zápas, si Ondra vedl velmi dobře. Je u něj vidět kvalita. Dokáže se otočit s míčem, najít si průnikovou přihrávku, navíc je i dostatečně rychlý. Pro nás bude přínosem,“ pochválil Mihálika kouč Svědík, který podobnými slovy většinou dost šetří. A potvrdil to i tentokrát.

„Bylo to vlastně takové plus, mínus. Připsal si dvě gólové nahrávky, po jeho špatné střele jsme ale branku z brejku i obdrželi,“ dodal lodivod Slovácka, čímž rozkryl hráčovy slabší karty. Tedy horší práci směrem do defenzivy, což třeba právě Bílek nikdy neodpouští.

I tak se ale zdá, že tenhle kluk může být pro Slovácko terno. Že se z něj může vyklubat právoplatný nástupce kanonýra Václava Jurečky, jenž už čeří vody v Edenu. Třeba si o podobné angažmá řekne za rok také Mihálik. Odstartoval k tomu víc než solidně. 

Hanckovi byl na Letné představen plán, jak se může stát ještě silnějším, aby si mohl vysloužit ještě lepší nabídku