Højer opět rozvíjí svůj potenciál. Pro dánského beka je možná komfortnější, že je na Letné Priske a další krajané

Højer opět rozvíjí svůj potenciál. Pro dánského beka je možná komfortnější, že je na Letné Priske a další krajané

Zatímco v uplynulém soutěžním ročníku se sedmadvacetiletý dánský bek Casper Højer zranil hned v jeho úvodu a po návratu do hry až tak přesvědčivý nebyl, v nově rozjeté sezoně jsou jeho dosavadní výkony výborné.

evropských pohárech bývalý zadák FC Kodaň či Lyngby naskočit nestihl, nicméně ve Fortuna:lize mu neuniklo ani jedno z úvodních tří kol a zatím má odehráno 183 minut čistého času s bilancí jedné trefy.

Znal ho hlavní kouč a jeho krajan Brian Priske ještě před jeho příchodem na letenskou půdu? "Nezáleží mi na tom, odkud daný hráč pochází. Ať už je z Dánska, České republiky, Slovenska nebo třeba z Norska. Chceme hráčům obecně pomáhat v rozvoji," ubezpečil nový šéf sparťanské lavičky.

"Co se týče Caspera, možná je pro něj komfortnější, že tu jsem já a další krajané. Pečujeme o něj ale naprosto stejně jako o ostatní hráče. Je tu velká konkurence, což musí každý z nich přijmout. Sami jste viděli, že jeho rozvoj zbrzdilo zranění, se kterým se v průběhu minulé sezony dlouho léčil. Nyní jsme svědky, jak opět rozvíjí svůj potenciál," pokračoval na zadákovu adresu Priske, jehož tým čekají boje už jen na dvou frontách.

Samotný Højer by klidně mohl překonat svou minutáž z minulé sezony již v průběhu této podzimní části.

Ševčík, Schranz, Kačaraba, Oscar, Sor...Trpišovský na vršovickém poli zas a znovu sčítá zraněné...

Zdroj: sparta.cz