Nechceme hrát podzim bez pohárů, to se mi ještě ve Slavii nestalo a nechci to zažít, hlásí kapitán Holeš

Nechceme hrát podzim bez pohárů, to se mi ještě ve Slavii nestalo a nechci to zažít, hlásí kapitán Holeš
OBSAHUJE VIDEO

Na tiskové konferenci Slavie před prvním střetem s Rakówem Čenstochová pochopitelně nemohl chybět ani kapitán vršovického "S" Tomáš Holeš, jenž velmi dobře zná zraněného kapitána soupeře Tomáše Petráška, se kterým kdysi vybojoval dorostenecký titul.

"Tomáš je můj spoluhráč z reprezentace, hráli jsme spolu i v Hradci, získali jsme dokonce dorostenecký titul. Psali jsme si, ale jen obecně, nic konkrétního. Je pro nás výhoda, že nehraje, je to kapitán, je tu od začátku, je to velmi nebezpečný hráč při standardkách. Zároveň mě ale mrzí, že nebude hrát, rád bych si proti němu zahrál. Klub na mě udělal velký dojem, probírali jsme s Tomášem Petráškem právě i jejich cestu vzhůru. Je tu stejný trenér, udělali spolu hodně práce. Postoupili z nižší soutěže, dvakrát vyhráli pohár a superpohár. Raków jde pořád vzhůru, klobouk dolů před nimi," uvedl na webu slavia.cz bývalý univerzál Jablonce.

Jaký soupeř na českého vicemistra podle stabilního reprezentanta čeká? "Co jsme viděli a zjišťoval jsem si také od bývalých spoluhráčů, kteří v Polsku působí, tak nás v této fázi čeká velmi těžký soupeř. Hrají na pět obránců, mají výborně kondičně připravené halfbeky, kteří hodně brousí po lajně. Největší individualita asi jednoznačně Ivi López, na něj si musíme dát velký pozor, stejně tak na jejich útočné standardky. Jedná se o historickou událost, elán a všechno okolo hraje pro ně. Požene je plný stadion, atmosféra bude určitě výborná. My ale nechceme hrát podzim bez pohárů, to se mi ještě ve Slavii nestalo a nechci to zažít. Musíme se jim naším chtíčem vyrovnat," zaznělo z úst kolegy Olayinky, Usora či Tecla.

Trenér Rakówa označil za favorita dvojzápasu právě Slavii. Cítí se tak i pražský tým? "Nevím. Mají za sebou velké úspěchy v domácí lize, začínají se dostávat do Evropy. Procenta opravdu nevím. Musíme být kvalitní na balonu, abychom soupeře utahali. Nechceme zbytečně inkasovat. Začínáme venku, to je pro nás lepší, byl bych velmi rád, kdybychom to tady odehráli na nulu a jeden nebo dva góly vstřelili," zakončil před venkovním soubojem devětadvacetiletý rodák z Nového Města na Moravě.

Nejlepší český brankář dneška? Čerstvě vyřčená slova Bílka zřejmě nepotěší Vaclíka, Mandouse ani Pavlenku...

Zdroj: slavia.cz