Jak si ukončit kariéru? Plzeňák Qose bude moci vyprávět

Jak si ukončit kariéru? Plzeňák Qose bude moci vyprávět

Dostat ve fotbale červenou není až takový problém. Zápas sedíte, vyslechnete si od trenéra vše potřebné a hrajete dál. To však nesmíte napadnout protihráče a poté strčit do rozhodčího tak, že spadne. 

Událost, o které se bude mluvit ještě dlouho. Nová posila západočeské Viktorie Plzeň, Kristi Qose zažil zkrat, který mu může ukončit kariéru jak v Plzni, tak i celém, českém fotbalovém rybníčku.

Albánský záložník v nedělním utkání třetí ligy za Viktorii "B" na hřišti Admiry Praha po vyloučení za strčení do protihráče neudržel nervy na uzdě a a zezadu povalil na zem hlavního sudího Marka Pilného. 

Bylo ihned jasné, že tato kauza se neobejde bez postihu. Qose aktuálně nefiguruje na soupisce A-týmu a podle všeho by mohla dostat od disciplinární komise dvouletý distanc od fotbalu.

Albánci je stále jen 27 let, ale tento zkrat ho může připravit nejen o angažmá ve Viktorce. Každý klub teď bude mít před sebou právě tento incident a kdo by chtěl riskovat poslání takového hráče na trávník.

"Hrubé nesportovní chování - hráč prudce úmyslně strčil do soupeře oběma rukama do oblasti hrudníku v přerušené hře, přičemž došlo k pádu hráče domácích na hrací plochu. Následně po udělení červené karty hráč hostí prudce úmyslně strčil oběma rukama do oblasti zad rozhodčího, přičemž došlo k pádu rozhodčího na hrací plochu," komentoval situaci v zápise o utkání sudí Pilný.

Pokud se nad Qosem smilují všichni svatí, mohl by dostat pokutu "jen" 50 tisíc korun a zákaz činnosti až na 6 měsíců. Pokud mu hvězdy přát nebudou, může z toho být pokuta i dvakrát vyšší a trest dvouletý.

Co myslíte, zaslouží si tento nepochopitelný zkrat dvouletý distanc od fotbalu?

zdroj: fcviktoria.cz