Plzeň se rozloučila s Qosem. Za inzultaci rozhodčího dostal zákaz činnosti na čtyři měsíce

Plzeň se rozloučila s Qosem. Za inzultaci rozhodčího dostal zákaz činnosti na čtyři měsíce
OBSAHUJE VIDEO

Čerstvý účastník základní skupiny Ligy mistrů a úřadující český mistr plzeňská Viktoria rozvázala po vzájemné dohodě smlouvu se záložníkem Kristim Qosem. Fotbalista albánské národnosti byl vyloučen o víkendovém zápase B týmu Západočechů. Trest obdržel i od disciplinární komise FAČRu. Stopku dostal na čtyři měsíce.

Albánský defenzívní středopolař v době zápasu plzeňského rezervního mužstva na hřišti Admiry Praha nejprve fyzicky napadl hráče soupeře Jana Martinice, za což si vysloužil červenou kartu. To se mu ale vůbec nelíbilo a po několika sekundách dal svou nespokojenost s verdiktem i rozhodčímu Marku Pilnému, kterého inzultoval.

Disciplinární komise na tento incident zareagovala čtyřměsíčním zákazem činnosti albánského fotbalisty. „I na základě tohoto rozhodnutí došlo mezi hráčem a klubem k dohodě o rozvázání kontraktu. Kristi Qose se tedy stává volným hráčem, s okamžitou platností opouští klub a ani jedna ze zainteresovaných stran již nebude celou věc jakkoli komentovat,“ sdělil na klubových stránkách mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Hráč a klub řešili celou záležitost v součinnosti s Českou asociací fotbalových hráčů. „Dohoda byla pro obě strany v tuto chvíli asi nejlepším možným řešením. Zároveň bych chtěla poděkovat Disciplinární komisi ŘKČ za spravedlivý a profesionální přístup v rámci posouzení provinění hráče,” uvedla její předsedkyně Markéta Vochoska Haindlová.

Zdroj: fcviktoria.cz

West Ham po nevydařeném vstupu do sezóny hodlá posilovat. Do Lyonu poslal nabídku na Paquetu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.