Slovácko výhrou venku potvrdilo postup, Schranz v závěru prodloužení spasil Slavii

Čtvrteční večer rozhodl o pohárovém osudu českých zájemců o účast ve skupinách Konferenční ligy. Slovácko si vezlo do Stockholmu komfortní tříbrankový náskok, ale pražská Slavia potřebovala v Edenu odbourat manko 1:2 z úvodního střetu s Rakowem.

AIK - Slovácko

Klub z Uherského Hradiště potřeboval udržet ve Švédsku náskok z prvního zápasu. Začátek i konec prvního poločasu byl v režii AIK, ale domácím se branku vstřelit nepodařilo. Šance byly na obou stranách, ale změnu skóre přinesla až druhá půle.

V 76. minutě se radovali svěřenci kouče Martina Svědíka. Před Kalabiškou se na levé straně otevřel prostor a krajní obránce naservíroval fantasticky míč Siňavskijemu, který skluzem neměl problém přesně zakončit.

Slavia - Čenstochová

Slavia potřebovala proti polskému soupeři odmazat ztrátu z úvodního duelu, neboť na půdě Rakówa padla 1:2. První poločas nabídl aktivní hru na obou stranách a domácí se i přes velké držení míče do zakončení příliš nedostávali. Hosté naopak několikrát ohrozili svatyni Mandouse, který měl plné ruce práce s udržením naděje pro svůj tým.

Sešívaní přeci jen udeřili po změně stran. Dvaašedesátá minuta nabídla dlouhý pas Ševčíka na Traorého, který míč sklepl na volného Usora. Jeho technická střela byla nad síly brankáře Kovačeviče. Základní hrací doba však už další branku nenabídla a utkání došlo do prodloužení. V jeho samotném závěru zažehnal penaltový rozstřel Schranz, který rozhodl o postupu Slavie.

Konferenční liga - 4. předkolo:

AIK Stockholm - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 76. Sinjavskij. Rozhodčí: Rumšas - Radius, Sužiedélis (všichni Lit.). ŽK: Papajannopulos - Trávník, Kalabiška. První zápas: 0:3, postoupilo Slovácko.
AIK Stockholm: Nordfeldt - Mendes, Lustig (66. Elbouzedi), Papajannopulos, Björnström (46. Otieno) - Larsson, Ayari (46. Stefanelli), Hussein, Ring - Bahoui (66. Kimpioka), Guidetti (58. Ahmed). Trenér: Goitom.
Slovácko: Ngyuen - Reinberk (79. Tomič), Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Havlík, Daníček - Petržela (65. Sinjavskij), Trávník (57. Kohút), Holzer (65. Duskí) - Mihálik (65. Šašinka). Trenér: Svědík

Slavia - Čenstochová 2:0 po prodloužení
Branky: 62. Usor, 120.+1 Schranz. Rozhodčí: Pawson - Betts, Hussin (všichni Angl.). ŽK: Ševčík, Oscar, Provod, Olayinka - Rundič, Arsenič, Tudor, Wdowiak, López. Diváci: 19 370 (vyprodáno). První zápas: 1:2, postoupila Slavia
Slavia: Mandous – Masopust (55. Lingr), Ousou, Santos, D. Jurásek (80. Dorley) – Douděra (56, Schranz), Holeš (C), Ševčík (94. Tiehi), Traoré, Usor (77. Provod) – Tecl (55. Olayinka). Trenér: Trpišovský
Čenstochová: Kovačević – Svarnas (112. Racovițan), Arsenić (C), Rundić – Tudor, Papanikolaou (111. Berggren), Gvilia (90+1. Czyż), Kun (96. Kočergin) – Nowak (46. Wdowiak), Musiolik (46. Gutkovskis), López. Trenér: Papszun