Holzer varuje před Libercem: Mají zkušený tým. Viděl jsem je proti Spartě a hráli tam fakt dobře

Holzer varuje před Libercem: Mají zkušený tým. Viděl jsem je proti Spartě a hráli tam fakt dobře

Slovácko ve čtvrtek oslavilo postup do skupinové fáze Konferenční ligy, což je pro klub z Uherského Hradiště historický okamžik. V kabině kouče Svědíka si to všichni uvědomují, stejně jako atraktivní los, který jim byl přisouzen. Nyní ale musí přepnout na domácí soutěž, kde v cestě stojí Liberec.

V neděli je na programu zajímavá bitva dvou sousedů v tabulce, které od sebe dělí pouhý bod. Na rozdíl od Liberce bude mít Slovácko ale v nohách cestování a zápas ve Stockholmu. „Je to náročné, ale za sebe mohu říct, že je to lepší než kdyby se jen trénovalo. Ze začátku mi přišlo hrát čtvrtek a neděle náročné, ale už jsem si docela zvykl,“ nechala se slyšet sedmadvacetiletá opora Daniel Holzer.

V pohárové Evropě je čekají zvuční soupeři a Slovácko může ve skupině překvapit jako černý kůň. „Všechno to jsou strašně silní soupeři. Partizan Bělehrad má skvělé fanoušky a výborný mančaft. Nice asi není třeba dlouze představovat, to je evropská kvalita. Koukal jsem na jejich sestavu, kterou teď posílil Nicolas Pépé z Arsenalu. Bude to určitě zajímavá, v brance mají čerstvě zkušeného brankáře Schmeichela. Kolín je pak střed německé Bundesligy a u nich je prý vždy bouřlivá atmosféra. Myslím ale, že je to skupina hratelná a snad posbíráme nějaké ty body,“ pokračoval někdejší mládežnický reprezentant, kterého pojí klubová minulost s Ostravou, Spartou nebo Zlínem.

Právě v Baníku měl možnost hrát pod trenérem Lubošem Kozlem, který aktuálně vládne pevnou rukou pod Ještědem. „Měl jsem možnost pod ním hrát v Ostravě. Liberec jsem viděl proti Spartě a tam hráli fakt dobře, presovali a hlavně Frýdek je velká kvalita uprostřed pole. Mají zkušený tým, určitě se na nás dobře připraví, chtějí hrát fotbal a pro nás to nebude nic jednoduchého, ale hrajeme doma a doufám, že to zvládneme,“ dodal Holzer v předzápasovém rozhovoru pro klubovou televizi Slovácka.

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.