Vrba: Když jsem v pátek viděl ten trávník v Jablonci, tak jsme si chtěli kupovat plovací vesty

Vrba: Když jsem v pátek viděl ten trávník v Jablonci, tak jsme si chtěli kupovat plovací vesty

Spokojený být rozhodně nemohl, i když jeho tým v závěru získal na půdě Jablonce alespoň bod. Diváci byli ve druhé půli svědky dvou branek. Tu první vygeneroval Chramosta z penalty, za hosty se prosadil po závěrečném tlaku Klíma. Baník Ostrava však má po pěti kolech na svém kontě pouze pět bodů, což vyvolává u trenéra obavy.

Tiskové konference prožívá Pavel Vrba emotivně a nejinak tomu bylo i v sobotu na půdě Jablonce. Pouhý bod ze Střelnice vnímal spíše jako dvoubodovou ztrátu. „V šedesáté minutě bych ten výsledek nebral, měli jsme tam totiž hned několik šancí. Vyvrcholilo to sólem Klímy, tam jsme to mohli zlomit. Pak po tom vývoji je ten bod pro nás hodně důležitej. Ale dá se říct, že jsme tu dva body ztratili. Něco jsme tu ukázali, ale ve finální fázi jsme stále nepřesní,“ poukazoval na nedostatky, kterými se jeho tým prezentoval.

Ve svém kádru se snažil hledat i světlé okamžiky a nakonec se neubránil i několika pochvalám. „Získat tu bod není průšvih, každý tu vyhrávat nebude. Penaltu hodnotit nebudu, zhodnoťte si to sami, vy jste novináři. Očekával jsem, že Jablonec bude hodně nakopávat balony, čekal jsem, že to bude hodně o soubojích. Stopeři se nám zapojili do kombinace a to mám rád, to byl dnes třeba případ Takácse,“ pokračoval někdejší reprezentační trenér.

Sám měl před úvodním hvizdem obavy ze stavu hřiště, i když nakonec musel domácí pochválit, že jej na utkání připravili na výbornou. „Hřiště bylo nakonec připravené na ty podmínky skvěle. Když jsem včera viděl, jak trávník vypadal, tak jsme si chtěli kupovat plavací vesty,“ uzavřel Vrba s humorem tiskovou konferenci.

Zdroj: fcb.cz