Krejčí i Novotný jdou po mnoha letech v pardubických službách z kola ven. Vedení chce dát týmu novou energii

Krejčí i Novotný jdou po mnoha letech v pardubických službách z kola ven. Vedení chce dát týmu novou energii

Nejprve sedmigólový výprask se Slavií a poté domácí třígólová prohra s Mladou Boleslaví. Pardubicím třetí srpnová dekáda vskutku nevyšla.

Východočeský tým i proto uzavírá po pěti odehraných kolech celý prvoligový peleton s jednou výhrou a čtyřmi prohrami a celkovým skóre 3:15.

Od posledního srpnového pondělí jsou navíc bez trenérského tandemu Jaroslav Novotný - Jiří Krejčí, který tamnímu fotbalu vládl řadu sezon.

Prvně jmenovaný byl součástí realizačního týmu více než pět let a druhý zmíněný odborník dokonce ještě o pár let více.

"Rozhodli jsme se odvolat trenérskou dvojici Krejčí – Novotný pro neuspokojivé výsledky v úvodu ligy. Změnu jsem v pondělí před dopoledním tréninkem oznámil hráčům, které čekají v tomto týdnu dvě důležitá utkání. Oběma trenérům děkujeme, odvedli u týmu kus práce, týmu jsme ale chtěli dát novou energii.,“ pronesl sportovní ředitel klubu Vít Zavřel.

Jak už zaznělo, dočasným vedením mužstva byl pověřen šéf třetiligové rezervy Pavel Němeček, jenž může vést tým i v nadcházejícím šestém kole ve Zlíně. Pokud se tedy managementu nepodaří do té doby dotáhnout příchod nového hlavního kouče, jenž by Vacka, Hlavatého, Janoška a spol. ihned převzal.

"Pavel Němeček povede tým v nejbližších zápasech, s vedením klubu budeme intenzivně jednat o konečném obsazení pozic hlavního trenéra i asistenta u našeho A-týmu," uzavřel pardubický funkcionář.

Novotný má před sebou nový trenérský úkol. Ze sparťanské legendy se stal kolega Kotala a Šmardy

Zdroj: fkpardubice.cz