Plzeňský cíl Vlkanova? Tenhle typ hráče nemá nikdo, míní Zelenka a vyjmenovává důvody, čím vším je úžasný...

Plzeňský cíl Vlkanova? Tenhle typ hráče nemá nikdo, míní Zelenka a vyjmenovává důvody, čím vším je úžasný...

Plzeň bude v nejbližších hodinách představovat nového hlavního sponzora a ráda by svým fanouškům dopřála i poslední letní posilu v podobě sedmadvacetiletého záložníka Adama Vlkanovy. Fotbalový expert Luděk Zelenka míní, že hradecký středopolař by ve Viktorii rozhodně našel uplatnění.

Je zřejmé, že vše bude záležet na tom, jak se domluví pánové Richard Jukl a Adolf Šádek. Podle informací eFotbalu je původně požadovaná suma 25 milionů korun už dávno pasé a vedení Votroků podle všeho bude rádo i za necelých 20 milionů korun.

Pokud by to bylo na Viktorii pořád moc, situaci má mapovat také Sparta, která má momentálně na marodce hned tři křídelníky a situaci bude chtít řešit ještě v právě končícím přestupovém okně.

Západočeský soubor má sice Václava Pilaře i Jhona Mosqueru, nicméně místo pro ikonu Hradce, která by si v Doosan aréně mohla přijít až na 500 tisíc korun měsíčně, by se určitě našlo. "Řekl bych, že tenhle typ hráče nemá nikdo," citoval web ČT Sport slova experta Luďka Zelenky.

Co všechno je na svěřenci Miroslava Koubka speciální? "Vlkanova je opravdu úžasný tím, jak rychlé nohy má, je to taková včelička, má strašně velkej akční radius, pohybuje se všude po hřišti, se zkušenostmi, které nabral, je efektivní. Dokáže dát gól, přihrávku, zápas proti Sigmě toho byl důkazem," doplnil osmačtyřicetiletý odborník, který ve své hráčské kariéře prošel i Slavií, Jabloncem, Teplicemi, Brnem, Bohemians 1905 i Duklou.

V rámci šestého kola se nyní pátý FC Hradec Králové představí na půdě Mladé Boleslavi. Otázkou zůstává, zda u toho bude Adam Vlkanova, nebo už bude mít zabaleno a zamíří na západ Čech.