Staněk si svými výkony říká o zahraniční angažmá. Když někdo přijde, neřeknu mu ne, přiznává první muž Viktorie

Staněk si svými výkony říká o zahraniční angažmá. Když někdo přijde, neřeknu mu ne, přiznává první muž Viktorie

Zakotví motor hradecké zálohy Adam Vlkanova v Doosan aréně, nebo nabere směr Letná? Vlastník Viktorie Adolf Šádek usilovně jedná o tom, aby došlo na variantu číslo 1, která by sedmadvacetiletého středopolaře přivála do kádru Michala Bílka.

Byl by letošní reprezentant, jenž patří podle mnohých odborníků mezi TOP 15 nejlepších hráčů FORTUNA:LIGY, poslední letní akvizicí mohutně zbrojícího účastníka základní skupiny Ligy mistrů?

"Vzhledem k tomu, že soupisky pro Ligu mistrů se uzavírají brzy, někteří kluci nebudou mít možnost si ji zahrát. Hráčů, kteří přišli v létě, je až až. Pokud by nyní někdo přišel, bude poslední," ubezpečil v interview pro sport.cz majitel úřadujícího tuzemského šampiona ze Štruncových sadů.

Pokud jde o pohyb směrem ven, mezi nejžádanější tváře patří další členové národního mužstva Lukáš Kalvach a zejména Jindřich Staněk, jenž podává už dlouhé měsíce stabilní výkony a na postupu do LM měl v rámci uplynulých tří předkol obrovský podíl. Mnozí mu věští návrat do zahraničí. Podaří se ho udržet alespoň do konce kalendářního roku 2022?

"Pevně věřím, že po dobu podzimu Jindra zůstane. Jsme ve fázi, kdy prodávat nemusíme. On si však svými výkony říká o zahraniční angažmá. Když někdo přijde, neřeknu mu ne. S nikým ale nyní nejednáme, tenhle příběh je bezpředmětné otvírat," ozřejmil pro sport.cz čelní představitel plzeňského fotbalu.

I kdyby však na plzeňský stůl dorazila lukrativní nabídka na Staňkův prodej a vedení ji vyslyšelo, Martin Jedlička - jedna z mnoha letních posil - by na něj chtěl mezi třemi tyčemi nepochybně navázat.

Plzeň se pochlubila významným partnerem. Je pro nás čest, že se připojujeme ke klubům jako Porto či Benfica, září Šádek