Bílek má dar, že z hráčů vytáhne 100 procent. Z hlediska odbornosti je to špička, lebedí si Šádek

Bílek má dar, že z hráčů vytáhne 100 procent. Z hlediska odbornosti je to špička, lebedí si Šádek

Michal Bílek toho v rámci trenérského řemesla nezažil málo, ovšem nutno říci, že po svém odchodu ze Sparty už tolik opěvován nebyl a příkladem budiž kritika směřující na jeho hlavu za reprezentační misi, která skončila před necelými devíti lety.

Od té doby vedl sedmapadesátiletý odborník například Dinamo Tbilisi, Astanu, Jihlavu či Zlín, nicméně dalšího veřejného uznání se dočkal až v plzeňských strukturách.

Hned ve svém prvním roce v Doosan aréně se mu podařilo získat překvapivý mistrovský titul a na začátku jeho druhé západočeské sezony dokázal svou družinu dostat do základní skupiny Ligy mistrů.

Protože nebyla plzeňská finanční situace vždycky růžová, majitel Adolf Šádek nástupce Pavla Vrby mimořádně respektuje a velebí. Okamžité úspěchy totiž nečekal ani on sám...

"Věděl jsem, že Michal je kvalitní trenér. Má dar, že z hráčů vytáhne sto procent. Ligu mistrů jsme v krátkodobém plánu neměli, ani titul. Že jsme tohle všechno dokázali jen dokresluje, že tolik podceňovaný kouč Michal Bílek, o kterém se napsala a řekla spousta špatných věcí, je z hlediska odbornosti jedním z nejlepších trenérů," ocenil svého podřízeného na úterní tiskové konferenci ve Štruncových sadech první muž Viktorie.

Tleskat se mu opět může hned poslední srpnový den, kdy dorazí do Štruncových sadů 1. FC Slovácko.

Plzeň se pochlubila významným partnerem. Je pro nás čest, že se připojujeme ke klubům jako Porto či Benfica, září Šádek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.