Jiráskovi se hodně líbí varianta vystoupat nahoru s Viktorií: Zvládnout návrat do F:NL a časem se o ligu poprat na Žižkové

Jiráskovi se hodně líbí varianta vystoupat nahoru s Viktorií: Zvládnout návrat do F:NL a časem se o ligu poprat na Žižkové

Jednou z mnoha letních posil Viktorie Žižkov je i třicetiletý středopolař Milan Jirásek, jehož mládežnická minulost je velmi pozoruhodná, neboť ve své době nastupoval v dorosteneckém týmu Interu Milan s Mario Balotellim a ve stejné době v rámci struktur Nerazzurri trénoval se Zlatanem Ibrahimovičem.

Za třetiligový tým, kterému nově vládnou Václav Kotal s Michalem Šmardou, měl přitom dle původního plánu hrát už na jaře. "Bohužel, hned v prvním přípravném zápase v zimě na umělce jsem si poranil koleno, přišla pauza a z hostování sešlo," vrátil se k tehdejší situaci v rámci interview pro klubový web záložník, jenž si v minulosti zahrál i za Sassuolo.

V létě už ovšem jeho příchod na Prahu 3 dopadl. "V Boleslavi mi skončila smlouva a popravdě, už se mi nechtělo moc cestovat. Bydlíme v Praze a nabídka Viktorky se mi zamlouvala. I plán návratu do druhé ligy. A musím říct, že nelituju. Zatím vše funguje, podmínky máme kvalitní, daří se i na hřišti," doplnil ostřílený borec, jehož tým je zatím v novém ročníku stoprocentní a to i včetně MOL Cupu.

Není však pouhá ČFL málo? Přeci jen ho ještě nedávno zdobil status hráče FORTUNA:LIGY. "Liga je pořád lákadlo, to je jasný. Kdyby nabídka přišla, zvažoval bych ji. Ale mě se hodně líbí i varianta vystoupat nahoru s Viktorkou. Zvládnout návrat do F:NL a časem se třeba o tu ligu poprat na Žižkové," ozřejmil exsparťan s historií v Senici, Teplicích, Baníku i Bohemians 1905.

Viktorii by měl Jirásek opět táhnout již v neděli dopoledne na půdě nyní šestého Chlumce nad Cidlinou.

Stadiony s atmosférou aneb TOP 5 nejlepších svatostánků, kterými se může pochlubit Serie A