Sešívaný teenager Jurásek se posouvá ve věcech, kde není tak silný a je velice nebezpečný v poslední třetině hřiště

Sešívaný teenager Jurásek se posouvá ve věcech, kde není tak silný a je velice nebezpečný v poslední třetině hřiště

Protože má úřadující vicemistr z vršovické Fortuna Arény velmi nabušený kádr, to, že by se v něm během léta dokázal udržet i čerstvě devatenáctiletý záložník Matěj Jurásek, se možná až tolik nečekalo.

Nakonec se tak ovšem stalo a bývalý hráč Vlašimi i Karviné už si v rozběhlém soutěžním ročníku 2022/2023 připsal 60 odehraných minut v Konferenční lize a dalších 267 minut ve FORTUNA:LIZE, v níž zasáhl do čtyř duelů ze šesti.

Podle vládce lavičky Jindřicha Trpišovského je pro něj taková šance dárkem a je jen na něm, jak s ním dále bude nakládat. Jak ho uspokojilo dosavadní zapracování do mužstva?

"Matěj potvrzuje kvality, které v něm vidíme, proto už v sedmnácti letech dostal příležitost v lize i v Evropě. Pak se jeho vývoj trochu zasekl, ve Vlašimi se ale zvedl, i na doporučení Přémy Kováře jsme ho vzali před sezonou do přípravy. První dobrý signál přišel už v létě, kdy končil s Vlašimí docela pozdě a nabízeli jsme mu volno, on ho ale nechtěl. To byl první dobrý signál a díky jeho výkonům jsme si ho nakonec chtěli podržet, i když byly nějaké možnosti hostování. Jeho výkony na kempu byly skvělé, zapracoval na konzistenci, dříve býval jednou skvělý a podruhé se mu zápas nepovedl," připomněl na klubovém webu šestačtyřicetiletý šéf trenérského štábu.

Nyní podle něj hraje Jurásek ve velké pohodě. "Těží i z hráčů, kteří hrají za ním. Proto jsme mu dali šanci třeba v Čenstochové, v něčem je naprosto výjimečný. Posouvá se ve věcech, kde není tak silný, je velice nebezpečný v poslední třetině hřiště, i proto jsme se ho, přes konkurenci na jeho postu, rozhodli neposílat na hostování," doplnil muž, jenž slavné "S" dovedl již k šesti trofejím.

Naposledy proti sklářům se pral perspektivní mladík na trávníku necelých 70 minut a týkal se ho základ. Jestlipak dostane podobný prostor také v neděli v Uherském Hradišti proti tamnímu 1. FC Slovácko?

Lídr? Kdepak. Dříve vypadal Jankto podle Kotrby suprově, dnes ne: Není na tom dobře fyzicky, navíc není ve formě