Souček mizí z Julisky a je rád, že se ozval právě Jablonec: Je to velký klub. Horejš na mě působí dojmem, že ví co chce hrát

Souček mizí z Julisky a je rád, že se ozval právě Jablonec: Je to velký klub. Horejš na mě působí dojmem, že ví co chce hrát

Sérii tří výher v řadě táhnoucí Dukla Praha už se ve zbytku rozehrané druholigové sezony nebude moci spoléhat na krajního obránce Daniela Součka.

Opora dejvických zadních řad, jež se na Julisce blížila stovce soutěžních startů, dělá krok vzhůru a může se těšit na FORTUNA:LIGU, což znamená, že nadcházející výjezd do Příbrami už se jí týkat nebude.

Čtyřiadvacetiletý zadák odchází na roční hostování s opcí na přestup do Jablonce a praktiky Petra Rady tak mění za styl Davida Horejše.

O změně dresu už pár dní věděl, nicméně vše se potvrdilo až první zářijový pátek. "Je to pro mě výzva, i když jsem už nějaké zápasy v lize odehrál, ale teď jsem hrál celkem dlouho druhou ligu. Jsem rád, že se ozval právě Jablonec, je to velký klub, který hrál i evropské poháry a vždy trápil i největší favority v lize. Věřím, že tabulkou budeme stoupat," zaznělo na stránkách fkjablonec.cz z úst Součka.

Slávistický odchovanec s minulostí v Táborsku bude na severu Čech oblékat číslo 14 a připraven bude již na sobotní Teplice, ve kterém bude zelenobílý tým usilovat o premiérové tři body v ročníku.

"Přivítání bylo v pohodě, byl jsem se kouknout už na zápas se Spartou. Trenér na mě působí dojmem, že ví co chce hrát, jsem rád, že si vybral do týmu právě mě. Co se týká spoluhráčů, tak je v kabině dobrá parta, pár kluků už jsem znal před příchodem do Jablonce, neměl by být problém, abych zapadl. Na zápasy v první lize se moc těším, oproti druhé lize se hraje na pěkných stadionech a bývá dobrá atmosféra," uzavřel nový kolega Chramosty, Sejka, Polidara a spol.

Valenta vydržel v Edenu jen pár měsíců. Moc mě potěšil zájem trenéra Kozla a celého Liberce, přiznal záložník