Slovácko má nejzkušenější kádr v lize, jejich vzestup za éry Svědíka je obdivuhodný, soudí Trpišovský

Slovácko má nejzkušenější kádr v lize, jejich vzestup za éry Svědíka je obdivuhodný, soudí Trpišovský

Slovácko v neděli večer vyzve rovněž účastníka Konferenční ligy, a to pražskou Slavii. V lepší formě se nachází klub z Edenu, který v posledních pěti ligových zápasech získal plný počet bodů. Oproti tomu celek z Uherského Hradiště bude chtít nechat zapomenout na poslední dva ligové duely, kde nestačil na Liberec a Plzeň.

Slavie k zápasu bude přistupovat jako k jednomu z těch nejtěžších, který je v české nejvyšší soutěži může čekat. „Slovácko má velkou kvalitu, charakteristický herní styl, v podstatě nejzkušenější kádr v lize. Vždycky to je nesmírně náročné utkání, navíc ve velmi specifickém prostředí. Nepadá moc gólů, je to velký boj a velká bitva,“ uvedl pro klubový web slavia.cz před zápasem Jindřich Trpišovský.

Slovácku se v posledních letech pod vedením kouče Martina Svědíka velmi daří. „Trenéra Svědíka hodně uznávám, vzestup Slovácka za jeho éry je obdivuhodný. Moc jim to přeju, poprvé si zahrají evropskou skupinu. Pro jejich tým i celý region je to skvělá zpráva, stejně tak pro český koeficient,“ dodal lodivod Slavie.

Slovácko by mělo mít k dispozici kompletní kádr. Pražskému celku bude chybět Bořil, Hovorka, Jurečka, Sor a pravděpodobně i Oscar.