Jsem vděčný Bohu za šanci být v Jablonci, teď je čas začít pracovat na lepší budoucnosti, hlásí Nigerijec Akpudje

Jsem vděčný Bohu za šanci být v Jablonci, teď je čas začít pracovat na lepší budoucnosti, hlásí Nigerijec Akpudje
OBSAHUJE VIDEO

Jablonec, který je ve FORTUNA:LIZE stále bez vítězství, se první zářijové pondělí posílil o nového stopera, který v posledních dvou sezonách působil v nejvyšší lotyšské, respektive litevské soutěži.

Na severočeskou Střelnici dorazil nigerijský střední obránce Joshua Akpudje, jenž se na nové adrese upsal na příští dvě sezony do léta 2024.

Po BFC Daugavpilsu a FK Panevéžysu jde o jeho třetí evropské angažmá. "Je to sen každého mladého hráče bojovat o svou budoucnost. Jsem vděčný Bohu za příležitost být v Jablonci. Teď je čas začít pracovat na lepší budoucnosti," citoval čtyřiadvacetiletého zadáka klubový web.

Rodák z Lagosu už byl na tribuně, když družina Davida Horejše remizovala s favorizovanou Spartou. "Byl to hodně dobrý zápas, málokdo čekal takový výsledek. Kluci tam nechali všechno. Bylo to pro ně těžké ještě s červenou kartou. Viděl jsem to jako takový závazek, že kluci byli agresivní a hladoví. Tohle každý klub potřebuje. Když jsem to viděl a dám tomu svých 100 procent, můžeme tohle dokazovat v sezóně častěji," navnadil jablonecké fanoušky vytáhlý obránce, který bude nosit na zádech číslo 44.

Pár dní před Akpudjem dorazil na území Miroslava Pelty také Daniel Souček z Dukly, jenž si připsal debut již v Teplicích. O něco čerstvější akvizice může mít soutěžní premiéru již tento týden proti Hradci Králové.

Sklízí Sparta, co v Dánsku sama zasela? Slova Priskeho svěřence se teď vrací jako bumerang!