Koubek se Šmicerem se opřeli do moderátora Železného. Jenom hledá senzace, zlobil se kouč Hradce

Koubek se Šmicerem se opřeli do moderátora Železného. Jenom hledá senzace, zlobil se kouč Hradce

Byť s českým fotbalem nemá nic společného, díky svému ostrému tweetu se tam na chvíli stal slavným. Moderátor České televize Jakub Železný se na sociálních sítích minulý týden opřel do Adama Vlkanovy za to, že si po svém přestupu do Plzně vybral za číslo 88. Spojil to s propagací nacistického Německa, za což ho v pondělní Tiki-Taka zkritizovali jak trenér Votroků Miroslav Koubek, tak i legendární slávista Vladimír Šmicer. Co přesně k tomu řekli?

Když Vlkanova odešel z Hradce do Plzně, bylo jasné, že bude chtít sáhnout po své osmičce. Jenže tu už ve Viktorce nikdo nikdy neoblékne. Patřila legendárnímu Davidu Limberskému, po jeho odchodu do důchodu byla slavnostně vyřazena.

Šikovný Vlčák tak celkem logicky zvolil variantu 88, s touto cifrou ale narazil. Alespoň tedy u Železného, který si to v hlavě ihned spojil s nacistickým pozdravem „Heil Hitler!“

„To číslo za to nemůže. Někteří čeští sportovci ho nosí. Asi nevědí. Fans jednoho českého týmu to číslo pár let zpět vyřvávali s gustem plus gestem, co mrazí. Ti věděli. Pan Vlkanova se dle webu Plzně v LM těší na Bayern. Kéž mu v Německu vyjasní (ne)vhodnost jistých číselných kombinací," uvedl Železný na svém twitterovém účtu.

Možná až s odstupem mu došlo, že v případě Vlkanovy o dost přestřelil. Zvlášť když tento soud vynesl bez toho, aniž by se obtěžoval zjistit si pravdu.

„Je to výstřel mimo, nebo zajímavý názor, jímž bychom se měli zabývat? Nikdo asi Adama neviní, že by v tom byl nějaký podtext…“ začal téma moderátor Tiki-Taka Petr Svěcený.

„No to se spolehněte, že v tom žádný podtext nebyl! Adam vůbec neví, o co jde. On je tak prostá a čistá duše… Pan Železný jen hledá senzace, takový je můj názor. Jako moderátora si ho vážím, ale někdy je ve svých debatách až moc dramatický. On Adama nezná, já ano. Naštvalo mě to. Tímhle se ten kluk dostal do zbytečného kolotoče, který mu může jenom ublížit. Zbytečná iniciativa od Železného,“ nebral si servítky trenér Hradce Miroslav Koubek.

A podobně mluvili i ostatní. „Než tohle vypustí, měl by si o tom nejdřív něco zjistit,“ přisadil si legendární Vladimír Šmicer.

Své si ostatně řekl i Petr Švancara. „Je to jen hra s čísly, nic jiného. A ačkoliv si Kuby vážíme coby sečtělého člověka, tady vypustil něco, co ublížilo fotbalu. Trošku mě štve, že se v určitých fázích našeho života vytrácí obyčejný selský rozum,“ uzavřel „Švanci“.

Hráčem kola se stal dvougólový šikula z Boleslavi! Kteří dravci skončili těsně pod ním?