Frýdek o Janktovi: Ve Spartě mi přijde, jako by si chtěl hrát na špílmachra a myslím, že mu to moc nevyhovuje

Frýdek o Janktovi: Ve Spartě mi přijde, jako by si chtěl hrát na špílmachra a myslím, že mu to moc nevyhovuje

Sparťan Jakub Jankto je ve FORTUNA:LIZE stále bez jakéhokoliv gólu či asistence a to už za slavné pražské "S" naskočil do pěti soubojů a na trávnících pobyl více než 300 minut.

Dvacetiprocentní úspěšnost driblingů a počet přihrávek do gólové šance (5) také nejsou zrovna závratné statistiky a od bývalého středopolaře Getafe, Sampdorie i Udinese se v tuzemském prostředí jednoduše čeká mnohem víc.

Vicemistr Evropy z roku 1996 Martin Frýdek, jenž patří k výrazným tvářím sparťanské historie, jeho útlum přičítá i tomu, že se nemůže chytit celé mužstvo. "Je to dané tím, že se nedaří celému týmu. Ať se snažíte, jak chcete, ale když to nejde, tak to nejde. Chce se mi věřit, že to zvládne a pomůže, ale zatím to nepředvedl. Na jeho omluvu musím říct, že byl dlouho zraněný. Tak se do toho musí dostat," vyšlo na portálu sport.cz.

Někdejšího dvorního nahrávače Horsta Siegla zatím majitel úspěšného esportového týmu Sampi jednoduše nepřesvědčil. "Priorita musí být Sparta a fotbal. Nevím, kolik času tomu věnuje, ale musí se dívat hlavně na svou výkonnost. Když jsem ho viděl v reprezentaci, tak tam plnil levé křídlo, ve Spartě mi přijde, jako by si chtěl hrát na špílmachra. Místo aby šel po lajně, tak chodí do středu. Možné jde o taktický pokyn, ale já si myslím, že mu to moc nevyhovuje," přidal na zmíněném serveru třiapadesátiletý expert, jehož syny lze momentálně zastihnout v Luzernu a Slovanu Liberec.

Další šanci k vylepšení osobních čísel bude mít český reprezentant již v sobotu na teplických Stínadlech.

Trenér Priske by měl dostat více času. Zabrat musí hráči, nikdo jiný jim teď nepomůže, zdůraznil Fukal