Provod? Po základu i gólu na Slovácku ho opět čeká jen lavička náhradníků a Trpišovský vysvětluje proč...

Provod? Po základu i gólu na Slovácku ho opět čeká jen lavička náhradníků a Trpišovský vysvětluje proč...

I když už je reprezentační záložník Lukáš Provod mimo slávistickou marodku delší dobu, kvůli určitým problémům stále nemá takové vytížení, jak by si možná sám přál.

Ve FORTUNA:LIZE se ocitl v základní sestavě ze sedmi případů jen dvakrát a dohromady nasbíral 222 minut a v předkolech Evropské konferenční ligy šel do akce třikrát, s tím, že na hracích plochách dohromady pobyl 123 minut čistého času.

Před pár dny sice v Uherském Hradišti proti Slovácku odehrál kompletních devadesát minut a byl jediným střelcem svého týmu, ovšem ve čtvrtek večer proti Sivassporu si podle všeho opět sedne jen na lavičku náhradníků a do hry pravděpodobně zasáhne až jako náhradník.

Tak to alespoň vyplývá z posledních slov Jindřicha Trpišovského, který se k jeho stavu vyjadřoval na předzápasové tiskové konferenci. "Lukáš byl dlouhou dobu mimo. Jeho herní styl je náročný, jeho data ze Slovácka jsou na vysoké úrovni. V úterý neabsolvoval trénink s týmem, měl regenerační trénink. Potřebuje delší dobu, kdy se tělo vydá. Má také určitě problémy ohledně bolesti, které musí překonat. Kdyby se hrálo ve středu, tak nehraje určitě. Nebyl by ve fyzickém stavu, aby zápas zvládl v takové intenzitě, jaké by to bylo potřeba," vysvětlil renomovaný kouč.

Pětadvacetiletého záložníka tak fanoušci pravděpodobně uvidí až ve druhém dějství. "Bude připraven do zápasu, spíše ale jako střídající hráč. Budeme to zvažovat, je to i ruku v ruce s tím, že pro náš aktivní herní styl, který chceme hrát, je lepší mít čerstvého hráče plného sil než hráče, jenž z nějakého důvodu nemůže podat běžecký výkon, který bychom potřebovali," poodhalil své záměry držitel šesti domácích trofejí.

Trenér Priske by měl dostat více času. Zabrat musí hráči, nikdo jiný jim teď nepomůže, zdůraznil Fukal