Chorý se role exekutora pokutových kopů nebojí: Věřil jsem si a jsem na ně určen, tak nebylo co řešit

Chorý se role exekutora pokutových kopů nebojí: Věřil jsem si a jsem na ně určen, tak nebylo co řešit

Přepnout z prestižní Ligy mistrů musela o víkendu Viktoria Plzeň, která v rámci osmého kola FORTUNA:LIGY zamířila na půdu Sigmy Olomouc. Aktuální český mistr se po závěrečném hvizdu radoval z výhry 3:2 a dvěma góly v barvách hostů se na výsledku podílel i Tomáš Chorý, který si připsal svůj jubilejní 150. start v nejvyšší soutěži.

Dva přesné zásahy si český reprezentant během první půle připsal proti Olomouci, kde se narodil a zároveň posbíral první ligové starty. „O to víc mi to okořenilo tohle jubilejní utkání. Jsem strašně šťastný, ale hlavně jsem rád, že jsme tady vyhráli a máme tři body. To je pro nás velice podstatné,“ nechal se slyšet sedmadvacetiletý útočník, který v této sezóně již přesně zamířil ve třech případech.

Svou první trefu vykázal zakončením do prázdné brány, když mu míč naservíroval Havel. „Někdy se takové situace zdají na vyřešení mnohem lehčí, než to pak je. Klobouk dolů Havlisovi – já jsem si na něj sice volal, ale čekal jsem, že bude zakončovat. Zachoval klid a krásně mi to dal před prázdnou bránu,“ pokračoval zkušený střelec.

Ve druhém případě pak slavil gól po proměněném pokutovém kopu a jeho zakončení vypadalo sebejistě, ačkoliv posledně při podobném momentu selhal. „Věřil jsem si. Na penalty jsem navíc určen, takže jsem si pro ni šel,“ dodal Chorý.