Bojácný vstup do zápasu a červená. Plzeň prohrála i druhý zápas v Lize mistrů, tentokrát doma s Interem

Viktoria Plzeň hostí v druhém zápase nejprestižnější klubové soutěži Evropy, Lize mistrů slavný Inter Milan. V Doosan Areně začal zápas v 18:45.

I přes mnohé absence v hostující ofenzivě ukázal v úvodu utkání úřadující český šampión věhlasnému soupeři najevo až příliš velký respekt, který Nerazzurri logicky ztrestali. Sýkora si už ve 13. minutě koledoval o červenou kartu, když před vápnem sejmul nabíhajícího Denzela Dumfriese, ale to ještě Západočechům vyšlo a Sýkora ze hřiště nemusel. O sedm minut později si ale na zakončení na pravé straně šestnáctky počkal Edin Džeko a křižnou střelou poslal Inter do vedení. Pro bývalého útočníka Teplic to byl již již 10. gól v kariéře, který Viktorii vstřelil. To se mu mimochodem proti žádnému jinému celku doposud nepovedlo. Bosenský útočník se pak dostal ještě do jedné příležitosti, ovšem při té mu již stál proti připravený brankář Plzně Jindřich Staněk.

Ten musel zazářit i na začátku druhého dějství, kdy jej v krátkém časovém úseku ohrozil hlavičkou Robin Gosens a střelou k levé tyči i slovenský reprezentant Milan Škriniar. V 61. minutě ale přidal další hřebíček do plzeňské rakve Bucha, který šlapákem sestřelil Nicola Barellu, za což mu rozhodčí po konzultaci s kolegy u videa udělil červenou kartou. Právě paradoxně až v oslabení se Plzeň dostala alespoň k náznaku velké šance, ale Sýkora branku netrefil. Naopak na druhé straně měl přesnou mušku Dumfries, který v 70. minutě přesně zakončil protiútok italského klubu a zvýšil na konečných 2:0.

FC Viktoria Plzeň - Inter Milán 0:2 (0:1)
Branky: 20. Džeko, 70. Dumfries

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Havel, Hejda (C), Pernica, Jemelka – Kalvach, Bucha – Mosquera, Vlkanova, Sýkora – Chorý.
Inter Milan:  Onana – Škriniar, Acerbi, Bastoni – Dumfries, Barella, Brozović (C), Mchitarjan, Gosens – Džeko, J. Correa.