Bude to souboj kdo s koho, ale na ME chce každý, hlásí Suchopárek, který přizval i tři nováčky

Bude to souboj kdo s koho, ale na ME chce každý, hlásí Suchopárek, který přizval i tři nováčky

Lvíčata se pozvolna připravují na klíčovou baráž proti Islandu, která rozhodne o tom, která z těchto dvou zemí postoupí na mistrovství Evropy v příštím roce. Trenér Jan Suchopárek nominoval na tuto bitvu třiadvacetičlenný výběr, který zahrnuje také tři nováčky. Na soupisce tak nově nechybí brankář Antonín Kinský, obránce Tomáš Vlček a útočník Matyáš Kozák.

Český výběr nejprve odcestuje do Reykjavíku, kde v pátek 23. Sehraje s Islandem úvodní zápas, odveta je pak naplánována na úterý 27. září v Českých Budějovicích. „Čekají nás rozhodující utkání kvalifikačního cyklu, v němž půjdeme za svým cílem: postupem na mistrovství Evropy. Nominace vycházela z toho, jak se mužstvo profilovalo během předchozích kvalifikačních zápasů a zohlednili jsme aktuální formu z klubové úrovně. Nominace je složena tak, abychom měli správnou typologii a charakter hráčů právě na tyto rozhodující zápasy. Bude to souboj kdo s koho a určitě velmi náročný dvojzápas. Pevně věříme, že uspějeme a na mistrovství Evropy se probojujeme,“ zaznělo z úst kouče jednadvacítky skrze repre.fotbal.cz.

Kvalifikační skupinu zakončil český výběr na druhém místě za vítězem z Anglie. Zatímco první postupuje na evropský šampionát v Rumunsku a Gruzii přímo, lvíčata čeká zrádná baráž s Islandem. To skončilo ve své skupině taktéž druhé za suverénním Portugalskem.

„Znovu se musíme nachystat na houževnatého soupeře, velmi důsledného a pracovitého. Ale také s velkou kvalitou směrem do ofenzivy. Čeká nás delší cestování a na Islandu mohou být také ke konci září specifické klimatické podmínky. Utkání v Reykjavíku se hraje na hřišti s umělou trávou, čemuž přizpůsobíme také naši přípravu v Praze před odletem. Doufáme, že se i s těmito věcmi dobře popasujeme a v prvním utkání uhrajeme výsledek, který nám přinese dobrou výchozí pozici do domácí odvety,“ dodal Suchopárek.

Nominace U21 na baráž o postup mistrovství Evropy 2023 proti Islandu:

Brankáři: 
Vítězslav Jaroš (Stockport County FC / Ang.),Antonín Kinský (MFK Vyškov), Matěj Kovář (AC Sparta Praha).

Obránci: 
Martin Cedidla (FC Trinity Zlín), Robin Hranáč (FK Pardubice), David Jurásek (SK Slavia Praha), Lukáš Endl (FC Zbrojovka Brno), Adam Gabriel (FC Hradec Králové), David Pech (FK Mladá Boleslav), Martin Vitík (AC Sparta Praha), Tomáš Vlček (FK Pardubice).

Záložníci:  
Lukáš Červ (FC Slovan Liberec), Kryštof Daněk (AC Sparta Praha), Filip Kaloč (FC Baník Ostrava), Adam Karabec (AC Sparta Praha), Filip Souček (FC Zbrojovka Brno), Michal Ševčík (FC Zbrojovka Brno), Matěj Valenta (FC Slovan Liberec), Jan Žambůrek (Viborg FF / Dán.).

Útočníci: 
Tomáš Čvančara (AC Sparta Praha), Daniel Fila (FK Teplice), Matyáš Kozák (FC Slovan Liberec), Václav Sejk (FK Jablonec).