Kováče mířícího do Pardubic v Táborsku nahradí Nádvorník

Kováče mířícího do Pardubic v Táborsku nahradí Nádvorník

Druholigové Táborsko má od druhého zářijového úterý nového trenéra. Týmu se po posunu dosavadního kouče Radoslava Kováče do prvoligových Pardubic ujímá devětačtyřicetiletý Roman Nádvorník. Ten naposledy trénoval druholigový tým Al Dhaid ve Spojených arabských emirátech a ještě předtím si vyzkoušel řecký klub AEP Kozani.

„Dosavadní trenér Radoslav Kováč nebyl odvolán. Ozvaly se prvoligové Pardubice a daly mu nabídku, kterou jsme akceptovali. My doufáme, že nový trenér dokáže mužstvo zvednout, spoléháme na jeho bohaté zkušenosti, zná to tu, už tady trénoval. Víme, že dokáže každý tým takticky velmi dobře připravit, že má u hráčů velký respekt, je přísný na herní disciplínu," uvedl k trenérské rošádě ředitel Táborska Martin Vozábal.

Právě Nádvorník se vrací na známá místa. Táborsko totiž už dvakrát vedl mezi lety 2013 až 2018. Má zkušenosti i s nejvyšší českou ligou, kde působil v Příbrami, na Žižkově a v Karviné. Úspěšnou štaci má za sebou i z působení ve Vlašimi, s níž postoupil z ČFL do druhé ligy.

„Už jsem do klubu dvakrát přicházel, kdy byla podobně nedobrá situace, ale vždy jsme se dostali nahoru v tabulce a zachránili jsme se. Musím říct, že na Táborsko mám krásné vzpomínky, jsou tu fajn lidi, je to tu pro mě srdeční záležitost. Věřím, že zase uděláme úspěchy a dostaneme se ze spodních pater tabulky, ale dnes nechci nic slibovat. Situace je opravdu špatná. Máme nejméně vstřelených gólů v soutěži a jako třetí v pořadí jsme jich nejvíce obdrželi. To není ideální stav. Můj nástup je o to složitější, že v neděli k nám přijede mančaft Líšně, který ještě neprohrál. Pak bude reprezentační pauza, kdy budeme mít větší prostor, abychom mužstvo zkonsolidovali a připravili na zbytek podzimní sezony. Věřím, že budeme úspěšní už teď o víkendu a budeme doma bodovat," komentoval návrat k Jihočechům zkušený trenér.

Hvězdné manýry Mbappého? PSG by mohlo začít litovat, že mu vystavělo nadstandardní podmínky