Kozel: Dostali jsme se pod tlak penaltou a neustáli jsme závěr

Kozel: Dostali jsme se pod tlak penaltou a neustáli jsme závěr
OBSAHUJE OHLASY

Smířlivě hodnotil domácí prohru s Mladou Boleslaví kouč Liberce Luboš Kozel. Podle něho vývoj zápasu ovlivnil především faul Jana Šedy z první půle a penalta z druhé, která byla nařízena proti jeho celku.

„Já si myslím, že tam rozhodující byly dva okamžiky. Faul na Matouška, který byl posouzen jen jako žlutá karta, a pak samozřejmě ta penalta, která vrátila Boleslav do hry. Od té doby chvíle byli lepší na hřišti a pak se jim povedlo vstřelit i hezkou vítěznou branku,“ hodnotil Kozel pro televizi prohrané utkání s Mladou Boleslaví.

„My jsme věděli, že to dneska nebude jednoduché. Chyběli nám někteří hráči a ta sestava byla, řekl bych, troch netradiční. Samozřejmě deset minut nám to trvalo. Pak ten poločas byl vyrovnaný, i když Boleslav byla asi více na míči. Ale jak říkám, ten zápas se lámal tou situací. Ten zápas má nějaký vývoj a místo toho, abychom šli do nějaké výhody, nebo třeba i do dvoubrankového vedení, tak jsme se dostali tou penaltou pod tlak, a to jsme v závěru neustáli,“ dodal posléze liberecký kouč při hledání příčin domácí porážky se Středočechy.

Právě k faulu Jana Šedy na Matouška, který Kozel považoval za důležitý se však kouč Slovanu blíže nevyjádřil. „Já jsem to ještě neviděl. Jak mi bylo řečeno, tak tam ani nešlo o to, že ten míč šel do strany, ale že ten zákrok byl absolutně bez míče, že věděl ten brankář, že tam je pozdě. Je to zase na posouzení. Teď to nechci hodnotit,“ řekl smířlivě.

Kozlovi v zápasu s Boleslaví nevyšlo ani oživující střídání v době, kdy Středočeši začali Liberec tlačit. „Jak říkám, nějací hráči nám chybí. Dnes jsme tam neměli žádné baterky, kterými bychom se odrazili a pomohli si tím,“ ví liberecký kormidelník, že proti dobře připravené Boleslavi tahali jeho svěřenci za kratší konec.

A jak bude probíhat liberecká příprava během reprezentační pauzy? „Vím, že mi plno hráčů odjede, takže tento týden bude takový netradiční. A pak máme Slavii, takže se budeme připravovat na Slavii,“ řek na závěr liberecký kouč s potutelným úsměvem.

Grealish: Padesát pět sekund? Spíš pět minut! Byl to nejrychlejší gól, který jsem kdy dal