Manko šesti bodů je samozřejmě problém, ale ne takový, který by se nedal zvládnout, je si jistý Tecl

Manko šesti bodů je samozřejmě problém, ale ne takový, který by se nedal zvládnout, je si jistý Tecl

Sklopenou hlavu měl po utkání s Plzní i Stanislav Tecl, kterého nejvíce štvou opakující se chyby a ztráta bodů v důležitém duelu. Na druhou stranu si myslí, že náskok Západočechů se dá stáhnout.

Slavia se na šlágr s Plzní připravovala tři dny a po brzkém vyloučení Santose musela celou přípravu zahodit. „Když uděláme takovou chybu jednou, to je ve fotbale normální věc. Ale to, že to je stejná situace jako na Slovácku, kde jsme dostali gól, s Rakówem jsme to přežili a teď to uděláme potřetí. Odkopnutý balon a soupeř se nám dostane za záda. Myslím si, že jsme v tom hloupí. Nedokážeme se poučit z vlastních chyb, to mě na tomhle zápase štve úplně nejvíc,“ uvedl nevěřícně Stanislav Tecl na tiskové konferenci.

Slávistický útočník uznává, že prosadit se v deseti proti dobře organizované hře Plzně je velmi těžké. „Proti Plzni se hraje složitě i v 11, dobře a organizovaně brání. Pomohli jsme jim našim vyloučením, takže to díky nám měli jednodušší. Měli o jednoho člověka navíc a my jsme se nedostali k naší hře. Nedokázali jsme je zmáčknout k jejich vápnu a tam je centrovanými balony dostat pod tlak. Bylo to těžké,“ sdělil bývalý hráč Jihlavy, Slavie či Jablonce.

Sezona je teprve na začátku, a tak čas na stáhnutí bodového manka bude ještě dlouhý. „Jsem přesvědčený, že těch šest bodů budeme mít ještě možnost stáhnout. Je to samozřejmě problém, ale ne takový, který by se nedal zvládnout. Nevidím důvod k panice v našem týmu. Naopak bude prostor k tomu, abychom se dostali zpátky do kondice a zapracovali na detailech, které nás sráží. Je před nám skoro tři čtvrtě sezony, takže je to problém, ale určitě to není neřešitelný problém,“ dodal dvaatřicetiletý útočník.

Video: YouTube - tvslavia

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.