Kolaps Slovenska! Ani penalta v závěru jim proti Ázerbájdžánu nezachránila bod

Slovensko v rámci skupiny Ligy národů eviduje druhou pořádku v řadě a třetí z posledních čtyř utkání. Tato byla ovšem pořádně hořká, protože se zrodila v páté minutě nastavení, zrovna když vysvitla naděje na zisk bodů.

Družina italského trenéra Calzony, jenž u kormidla národního týmu Slovenska stojí prakticky jen pár dní, vstupovala do utkání jako poměrně značný papírový favorit. Své kvality ovšem nebyla schopna prodat a proti soupeři z Ázerbájdžánu po devadesáti minutách prohrávala těsně 0:1.

Hlavní zlom a v podstatě vše zajímavé přišlo až v nastavení. Slovenskému týmu byla v 93. minutě dána výhoda pokutového kopu, jehož se zmocnil Erik Jirka a stav utkání na pár sekund srovnal.

Pak ale přišel nečekaný kolaps domácích, kteří si nepohlídali ofenzivní choutky Ázerbájdžánu a v páté minutě nastavení vrátil hostům vedení Haghverdi. Senzace byla na světě.

V rámci Ligy C je i po této porážce s ohledem na ostatní výsledky jasné, že se Slovensko udrží. Naopak do Ligy B postoupí třináctibodový lídr tabulky Kazachstán. Baráž o udržení si zahraje Bělorusko.