Almási: Musím potrénovat, potřebuju dohnat fyzičku. Ale jsem rád, že už můžu hrát

Almási: Musím potrénovat, potřebuju dohnat fyzičku. Ale jsem rád, že už můžu hrát
OBSAHUJE OHLASY

Klenot Baníku Ladislav Almási i přes velký zájem jiných klubů v Ostravě zůstal, ale nemohl týmu příliš pomoci, protože si přivodil zranění, které se vleklo přes devět týdnů. V pohárovém zápase proti Kroměříži, který Baník vyhrál až na penalty, se objevil v sestavě jako střídající hráč a zdá se, že je z nejhoršího venku a brzy by mohl Baníku pomoci i na ligové scéně, kde se zatím ostravský celek hledá.

Absence Almásiho byla pro Baník možná oním trnem v patě. Baník momentálně nemá příliš rozdílových hráčů a lze to poznat na ligové scéně, kde se letos Almási ještě neukázal. Od výročního přátelského zápasu s Celticem Glasgow totiž marodil a k dispozici je až nyní.

Třiadvacetiletý útočník, který za Baník odehrál již dvaatřicet soutěžních zápasů a skóroval v šestnácti případech, se objevil na hřišti proti Kroměříži v rámci domácího poháru. A i přes utrápené vítězství na penalty po remíze 3:3 v základní hrací době, je Almási šťasten, že může konečně hrát, i když měl trochu strach.

„Trošku jsem se toho bál, protože terén byl dost podmočený a tím pádem i hodně náročný, ale během zápasu jsem si ani nevzpomněl, že jsem měl nějaký zdravotní problém. Proběhlo to úplně v pohodě a bez bolesti. Věřím, že to vydrží,“ uvedl Almási pro oficiální stránky Baníku Ostrava.

„Bylo to náročnější na psychiku. Všichni se ptali, co je, kdy budeš hrát, nebyl jsem schopný na to odpovědět. Tahle zranění se těžko a dlouho hojí, musel jsem čekat, ale speciální vložky to urychlily a pomohly mi. Jsem za to rád, bylo to hodně dlouhé a už jsem chtěl hrát.“ dodal a zmínil se i o speciálních vložkách do kopaček, díky kterým mohl nastoupit.

Slovenský útočník má na rekonvalescenci ještě trochu času z důvodu reprezentační přestávky: „Musím potrénovat, potřebuju dohnat fyzičku. Je dobře, že je teď reprezentační pauza, je na to prostor. Jsem rád, že jsem už ve středu dostal 60 minut.“

Legenda Makedonie Goran Pandev ukončil kariéru!

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.