Usnutí na vavřínech u Sejka nehrozí. Nemá ambici hrát v Jablonci do konce kariéry a jen chodit po hostováních...

Usnutí na vavřínech u Sejka nehrozí. Nemá ambici hrát v Jablonci do konce kariéry a jen chodit po hostováních...

Rok 2022 by mohl kmenový forvard Sparty Václav Sejk považovat za průlomový. Díky angažmá na teplických Stínadlech a na jablonecké Střelnici si poprvé v kariéře vyzkoušel nejvyšší soutěž a stal se ofenzivní oporou jednadvacítky.

Ve FORTUNA:LIZE se letos dvacetiletý útočník prosadil sedmkrát a v kvalifikaci o Euro, která vyvrcholí úterní barážovou odvetou s Islandem, zatím udeřil čtyřikrát.

"Naskočil jsem do ligy, pravidelně hraju a taky jsem dal pár gólů. Ale pořád je na čem pracovat. Nemám ambici hrát v Jablonci do konce kariéry a jen chodit po hostováních," ubezpečil v interview pro isport.blesk.cz nynější svěřenec Davida Horejše.

Skláři byli pro současného kolegu Patráka či Ikauniekse hodně dobrou zkušeností a to i pro sebevědomí v jednadvacítce. Přeci jen se v ní cítil líp, než když jezdil na reprezentační srazy z kádru sparťanské rezervy. Jablonec pak je pro něj dalším velkým krokem.

"Mám konkurenci v podobě Honzy Chramosty a taky se můžu učit od dalších kvalitních hráčů i od trenéra Horejše. Jeho styl práce mi sedí. Začátek sezony se nám sice nepovedl, ale zvedli jsme se. Asi si všechno po letních změnách potřebovalo sednout," vrátil se ke třem výhrám v řadě proti Hradci Králové, Motoletu Praha i Slovácku Sejk.

Budou jeho branky na dvou různých úrovních znamenat už za pár měsíců vysněné áčko Sparty, jež zatím ofenzivně příliš nezáří? "Góly v jedenadvacítce jsou pro mě důležité, ale Sparta je jiná kapitola. Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet," přidal těsně před českobudějovickou odvetou s Islandem Sejk.

V první říjnové dekádě by si mohl vylepšit statistiky proti Zbrojovce či Pardubicím, což bude jeho jednadvacátý, respektive dvaadvacátý ligový zápas kariéry.

Komety ligy? Obrozený střelec Slavie, brněnský Messi i dánský stoper Sparty