Pískání na Maguirea? V těchto těžších chvílích musíme naše nejlepší a nejzkušenější hráče podpořit, tvrdí Southgate

Pískání na Maguirea? V těchto těžších chvílích musíme naše nejlepší a nejzkušenější hráče podpořit, tvrdí Southgate
OBSAHUJE OHLASY

Harry Kane (29) nasázel za Albion během 75 mezinárodních klání již jednapadesát branek (v pondělí skóroval i proti Německu) a stále více se tak přibližuje národnímu rekordu Waynea Rooneyho, jenž se loučil s nejcennějším dresem s bilancí 120 startů a 53 branek. Na první místo anglického žebříčku se bude moci forvard Tottenhamu Hotspur vyhoupnout již v průběhu MS v Kataru.

To Kaneův vrstevník Harry Maguire až tak růžové období neprožívá. Kvůli slabším výkonům totiž ztratil místo v základu Manchesteru United a v této sezoně Premier League odehrál k tomuto datu jen 190 minut. Část příznivců na něj proto ve Wembley pískala...

Kritiku za nasazování někdejšího zadáka Leicesteru City, jenž je v poslední době evidentně z formy, schytal i hlavní trenér reprezentačního výběru Gareth Southgate.

"Vím, že se teď všichni na Harryho soustředí, nicméně během posledních dvou duelů měl pár důležitých momentů. Myslím, že v těchto těžších chvílích musíme naše nejlepší a nejzkušenější hráče podpořit, pokud to není tak, že je prakticky vyloučené je povolat," obhajoval svůj postoj na serveru englandfootball.com dvaapadesátiletý vůdce Anglie, kterou řádí již šestým rokem.

Jeho výběr už však čeká na triumf dlouhých šest zápasů, což je nejhorší anglická série za více než 100 let a pokud by mu nevyšel ani výše zmíněný šampionát, kdo ví, jak dlouho se ještě na ostře sledované lavičce udrží. "Je to vážně trochu podivné období, hodně týmů v tom trochu plave," snažil se Southgate odvrátit pozornost také ke konkurenci.

A zas až tak do větru nemluvil - například Němci, kteří jsou mezi favority na každém velkém turnaji, zvítězili z posledních sedmi pokusů pouze jednou.

Havertz poslal Anglii do skupiny B, Itálie sesadila Maďarsko, Stanciu pomohl Rumunsku