Krmenčík zastiňuje i Júsufa a je nejlepším střelcem Jakarty: Zájem od lidí pociťuju. Jsem tu od toho, abych góly dával

Krmenčík zastiňuje i Júsufa a je nejlepším střelcem Jakarty: Zájem od lidí pociťuju. Jsem tu od toho, abych góly dával

Indonéské Persiji Jakarta se zatím sázka na útočníky z FORTUNA:LIGY vyplácí. Zatímco Júsuf Hilál přetavil svých úvodních 608 odehraných minut v tamní Lize 1 ve tři přesné zásahy, čímž vyrovnal svou bilanci z uplynulé sezony v Liberci, Michael Krmenčík skóroval v rámci devíti vystoupení hned pětkrát a ve střelecké tabulce se nyní dělí o páté místo.

Oba se tak podepsali pod osm branek z celkových dvanácti a žádný jiný forvard Persije se k nim zatím nepřidal. O nových hvězdách mužstva, mezi něž patří i taktéž produktivní německý záložník s minulostí v Hamburku či Norimberku Hanno Behrens, tak není nejmenšího sporu.

Devětadvacetiletý exslávista byl takto naposledy produktivní na podzim 2019, když ještě oblékal trikot Viktorie Plzeň. "Zájem od lidí pociťuju. Jsem tady od toho, abych góly dával, zatím se to daří. Snad vydržíme všichni zdraví a udržíme si formu, zatím jsme prohráli jediný zápas. Četl jsem, že spousta lidí tuhle ligu podceňuje, ale není tomu tak. Je tady spousta výborných hráčů, Argentinců, Brazilců, co umí s balonem. Určitě je to jiné než fyzicky náročnější česká liga. Tady je to zase techničtější, opravdu to má svou kvalitu," obhajoval v interview pro portál isport.blesk.cz indonéskou soutěž zkušený útočník, pro nějž jde po Bruggách a Paoku Soluň o třetí zahraniční zastávku kariéry.

Adaptace byla pro spoluhráče Ondřeje Kúdely těžší i kvůli odlišným klimatickým podmínkám. I proto mají v klubu specialistku na doplnění výživy a dostává magnesium i další vhodné doplňky stravy. "Síly v zápasech kolem sedmdesáté minuty ubývají rychleji než v Evropě, kde je vzduch, teplota i počasí úplně jiné. Nejsme na to zvyklí, dává nám to zabrat. Hrajeme večer, kdy je vlhkost sice ještě vyšší, ale aspoň teplota klesne. Takže je to lepší, než hrát ve čtyři odpoledne, kdy bych asi zkolaboval. Ale dá se to zvládnout, makáme na tom, abychom se cítili lépe," doplnil svěřenec Thomase Dolla, jehož považuje za super trenéra a pod nímž prý má mužstvo evropské tréninky.

A ten od něj jistě bude čekat údernost i v neděli na půdě osmého Persibu. Jeho Persija tam mimo jiné bude hájit devítizápasovou šňůru bez porážky.

Měl jsem pocit, že se Jarda asi zbláznil. Vždyť už mluví stejně jako Priske, tvrdí Vízek o Šilhavém