Pro Havla je konfrontace s Bayernem svátkem. Každý z nás musí podat nadstandardní výkon, tuší Pilař

Pro Havla je konfrontace s Bayernem svátkem. Každý z nás musí podat nadstandardní výkon, tuší Pilař

Nynější lídr FORTUNA:LIGY se v úvodu nového pracovního týdne vydal do Mnichova a v tamní pětasedmdesátitisícové Allianz Areně bude s Bayernem bojovat o své první body ve skupinové fázi Ligy mistrů již v úterý od 18:45.

Bavorský gigant se naladil na plzeňskou družinu jasným přejetím Bayeru Leverkusen, čímž dal jasně najevo, že ho nijak nevykolejila ani reprezentační přestávka.

Viktorii mohou v domácích barvách ohrožovat Gnabry, Coman, Mané, Tel, Sané, Choupo-Moting, Müller i Musiala, což je velká útočná pestrost.

To obhájce českého titulu má za sebou remízu s klokany, což žádný velký výsledek není. "Je to specifické v tom, že v naší lize takové soupeře nepotkáme. Bayern Mnichov, Barcelona, ale i Inter mají nejlepší hráče z celého světa. Musíme se s nimi porovnat v těchto výjimečných zápasech a uvidíme, na co to bude stačit," pronesl těsně před odjezdem do Německa západočeský asistent Pavel Horváth, jehož slova nabídl web fcviktoria.cz.

Krajní záložník Václav Pilař si zahraje u našich západních sousedů znovu po několika letech. "Bude to zase krásné, všichni se na to těšíme. Bayern je přímočarý a chce dávat hodně gólů. Týmovost je u nich na prvním místě, ale samozřejmě mají i obrovské individuality. Každý z nás musí podat nadstandardní výkon," burcoval kabinu velezkušený středopolař, jenž v posledních letech prošel také Jabloncem či Sigmou.

Dost práce by měl mít v úterý večer také krajní bek Milan Havel. "Čeká nás další fotbalový svátek – skvělý zápas na krásném stadionu, všichni se na to moc těšíme. Budeme teď hrát hodně utkání v rychlém sledu, ale to je dobře. Já to mám rád," přiznal někdejší zadák Bohemians Praha 1905.

Svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna jsou zatím ve své skupině Ligy mistrů suverénní. Výsledkem 2:0 skolili jak Inter Milán, tak Barcelonu, která odjela z Mnichova s nepořízenou uprostřed září.

Plzeňský kádr pro výjezd na Bayern:

Brankáři: Tvrdoň, Jedlička, Staněk

Obránci: Hejda, Tijani, Pernica, Jemelka, Havel, Holík

Záložníci: Ndiaye, Vlkanova, Jirka, Čermák, Kalvach, Mosquera, Kopic, Pilař

Útočníci: Kliment, Chorý, Bassey

Slavia s Kluží a v Olomouci, Sparta v Brně, Plzeň na Bayernu a s MB, Slovácko s Nice, Arsenal-Liverpool, Dortmund-Bayern