Díval jsem se na poslední tři zápasy Plzně, prozradil šéf Bayernu. Jakou hru od Bílkova výběru očekává?

Díval jsem se na poslední tři zápasy Plzně, prozradil šéf Bayernu. Jakou hru od Bílkova výběru očekává?

Bayern Mnichov bude v úterý večer v Allianz Areně proti Viktorii Plzeň velkým favoritem i přes jisté absence Thomase Müllera, Joshuy Kimmicha i Kingsleyho Comana, v jejichž případě hlavní trenér bavorského kolosu Julian Nagelsmann doufá, že budou k dispozici alespoň na víkendový bundesligový šlágr s Borussií Dortmund.

"Proti Plzni budeme muset trochu protočit sestavu kvůli absencím Thomase a Joshuy, ale máme více možností. Můžeme začít s hráči, kteří toho zatím tolik neodehráli," avizoval na stránkách fcbayern.com možné změny v sestavě šéf nejofenzivnějšího týmu německé ligy, který je po osmi kolech na třiadvaceti nastřílených brankách.

Neuer, De Ligt, Sané a spol. sice před reprezentační přestávkou překvapivě padli v Augsburgu, nicméně hned po ní si spravili chuť na Bayeru Leverkusen a klid jim může dodávat i skutečnost, že v dosavadním průběhu Ligy mistrů položili na lopatky Barcelonu i Inter.

"Je důležité vyhrát nad Plzní a udržet si rytmus také proti Dortmundu. Samozřejmě v bundeslize budeme pod větším tlakem, ale i tak očekávám, že v úterý podáme vynikající výkon, hráči budou motivovaní a budou pokračovat v tom, co začali v pátek proti Leverkusenu," přidal na pondělní tiskové konferenci šéf dvaatřicetinásobného šampiona Německa.

Jak moc studoval hru nynějšího lídra FORTUNA:LIGY? "Od Plzně čekám, že bude spíše hodně defenzivní jako v české lize. Díval jsem se na poslední tři zápasy. Hrají na protiútoky, mají kvalitní hráče s dobrými fyzickými parametry. Může to být podobné dobývání jako proti Augsburgu," připomněl nedávné zaváhání stále teprve pětatřicetiletý odborník, který trénoval v bundeslize ještě před třicítkou.

A na koho by si měl dát mnichovský titán pozor? Z kádru českého mistra ho zaujal například kolumbijský křídelník Jhon Mosquera, který v této ligové sezoně nasázel pět branek a k nim přidal jednu gólovou asistenci. "Plzeň jsme s mými kolegy samozřejmě analyzovali. Obecně jsou týmem, který umí hrát na dlouhé míče. Mosquera má velice dobré fyzické parametry, dokáže rozdělovat míče, přihrávat. Musíme být dobře připraveni," zakončil své povídání Nagelsmann.

Pro Havla je konfrontace s Bayernem svátkem. Každý z nás musí podat nadstandardní výkon, tuší Pilař