Klokani už nejsou jen bojovníci, kteří každého převálcují, vyhovuje jim útočný fotbal bez urputného bránění

Klokani už nejsou jen bojovníci, kteří každého převálcují, vyhovuje jim útočný fotbal bez urputného bránění

Recept na klokany našly v této ligové sezoně jen Slovan Liberec, České Budějovice a Hradec Králové, s tím, že Sparta i Plzeň vytěžily ze vzájemných setkání pouhý bod.

I proto patří svěřencům trenéra Jaroslava Veselého po deseti kolech průběžná čtvrtá pozice a za pár dní mohou jet do Uherského Hradiště bez jakéhokoliv strachu.

Tím spíš, že je Slovácko až desáté a ještě ho čeká ve čtvrtek střet s Nice. Petrák, Jindřišek, Drchal a spol. navíc zatím venku neprohráli a s bilancí čtyř výher a jedné remízy jsou v tomto směru druhým nejlepším týmem soutěže.

Vršovický celek, jemuž navíc stále chybí důležitý forvard Tomáš Necid, pochválil ve svém posledním komentáři ligového dění také Petr Švancara, jenž v minulosti v metropoli oblékal trikoty hned dvou klubů.

U Botiče navíc podle něj mohly klidně zůstat úplně všechny body a zelenobílá družina mohla být prvním týmem, který po necelém roce Plzeň položí na lopatky. Poslední západočeské zaváhání se totiž zrodilo v závěru října 2021.

"Nečekal jsem, že by Viktorka Plzeň ztratila svoji neporazitelnost na Bohemce. Byl to krásný zápas, nahoru dolů, fanoušci museli být spokojení. Ti domácí s výsledkem už tak ne, Bohemka měla vyhrát. Ukázalo se, že jí svědčí, když soupeř urputně nebrání, když se hraje otevřený kombinační fotbal, proto se jí víc daří venku. A to jí Plzeň nabídla. Klokani už nejsou pouzí bojovníci, kteří každého doma převálcují, útočný fotbal jim vyhovuje," přednesl na aktualne.cz brněnský patriot.

Pardubice se z toho těžko budou dostávat, nemusí pomoci ani zimní pauza. Kováčovi nezávidím, říká Švancara