Pardubice se z toho těžko budou dostávat, nemusí pomoci ani zimní pauza. Kováčovi nezávidím, říká Švancara

Pardubice se z toho těžko budou dostávat, nemusí pomoci ani zimní pauza. Kováčovi nezávidím, říká Švancara

Osm porážek za sebou, to už vážně není žádná reprezentativní vizitka a na soudobém pardubickém mužstvu leží deka velká jako Jupiter.

Východočeský soubor tápe i po změně na trenérské lavičce a v novém prostředí zatím kráčí od prohry k prohře také nový šéf lavičky Radoslav Kováč.

Pět vstřelených branek z deseti odehraných kol je jasně nejhorší bilance z celé soutěže a to samé platí i pro defenzivu, která k tomuto datu inkasovala již osmadvacetkrát.

Zatímco v srpnu rozložila Vacka, Janoška, Hlavatého a spol. Slavia, v září si na ně vyšlápl i ne až tak přesvědčivý Baník a v říjnu už si na nich pochutnaly Teplice.

Tým navíc v polovině října nemá vůbec jednoduchý los - jednak bude hostit v Ďolíčku rozjetý Jablonec, který má čtyři výhry v řadě a jednak se představí na Letné, kde je doma devět utkání v řadě neporažená Sparta.

Nikdo se nebude divit, když budou mít Pardubice na kontě tři body i po dvanácti kolech a dál budou beznadějně posledním týmem soutěže, který se může dočkat vysněného nového stadionu opět jako druholigový celek.

"Na Pardubicích to zkrátka leží. Řeknou si před zápasem, že na to vlítnou, zkusí to zlomit, ale nedaří se jim to. Nedaří se jim to už delší dobu, dostávají laciné góly a i štěstí se k nim točí zády. Odražený míč jde k protivníkovi a zase tu je pohroma. Těžko se budou z toho dostávat, nemusí pomoci ani zimní pauza. Trenérovi rozhodně nezávidím," napsal ve svém sloupku pro aktualne.cz Petr Švancara.

Zbytek peletonu ale ještě až tak odskočen není. Na první nebarážovou příčku ztrácí v tuto chvíli Pardubice osm bodů a předposlední Zlín má náskok pěti bodů.

Pět událostí 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY: Pražská béčka zabrala, Příbram potěšila oslavence Starku

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.