Poslední šance na zlato. Kapitán více než tři roky neporažené Argentiny tvrdí, že půjde o jeho loučení na MS

Poslední šance na zlato. Kapitán více než tři roky neporažené Argentiny tvrdí, že půjde o jeho loučení na MS

Kapitán Argentiny Lionel Messi už svou zemi dokázal přivést jak ke zlatu na Olympijských hrách v Pekingu (2008), tak k prvenství na loňském mistrovství Jižní Ameriky (2021), které pořádala Brazílie. I na světovém šampionátu už si zahrál finále, v roce 2014 však z toho bylo jen stříbro a mistrem světa se ve své kariéře nikdy nestal, což je jediná důležitá trofej, která mu v kariéře chybí.

Další šanci bude mít již v listopadu v Kataru. Kromě papírově silné Argentiny však bude mít turnaj i řadu jiných favoritů...

"Všechny zápasy jsou těžké, proto ostatně bývá mistrovství světa tak výjimečné. Ne vždycky jsou favoriti ti, kteří turnaj nakonec opravdu vyhrají," uvedl v interview pro latinskoamerický server tn.com.ar pětatřicetiletý ofenzivní veterán z Paris Saint-Germain, v jehož dresu momentálně zažívá svou druhou sezonu.

Pro čtyřnásobného vítěze Ligy mistrů ale půjde o poslední příležitost na úspěch. Na dalším turnaji, který se odehraje v roce 2026, by již startovat neměl a to i přesto, že mu pořád bude "jen" 39 let.

Ve čtvrtek obdržel krajan Paula Dybaly, Lautara Martíneze či Angela Di Maríi dotaz, jestli jde o jeho poslední mistrovství světa. A jeho odpověď, se kterou už již dříve obeznámil také spoluhráče z reprezentace, byla následující: "Určitě ano! Rozhodnutí už jsem učinil."

Argentina už je na mezinárodním poli mimochodem neporažena více než tři roky. Naposledy na ni v červenci 2019 vyzrála Brazílie a od té doby táhnou svěřenci kouče Lionela Scaloniho úctyhodnou sérii 35 soubojů bez porážky.

Ve skupině mají dvojnásobní světoví šampioni Saudskou Arábii, Mexiko a Polsko a podle odborníků by jim neměl dělat problém postup do vyřazovací fáze.

TOP 7 nejdražších teenagerů planety? Největší zastoupení má Barca a nehrají jinde, než v LaLize a bundeslize