Šlágr kola na Ostrovech ovládl Arsenal, West Ham doma udolal Fulham

Sobotní Premier League si nepřipravila příliš zajímavé zápasy, a tak na řadu přišla aspoň střelecká kanonáda. Ta neproběhla ale například v Brightonu, kde jediným gólem zařídil Tottenhamu výhru Harry Kane. O zábavu bylo postaráno na severu Anglie v Newcastlu, kde padlo celkem šest branek. Citizens rozdrtili Svaté ze Southamptonu 4:0 a veselo bylo i na Stamford Bridge, kde Chelsea vyhrála jasně 3:0.

Ne, Leicester je letos opravdu na tom velmi špatně a nedaří se mu. Po devíti kolech se čtyřmi body nemůže pomýšlet na úspěšnou sezónu a musí si uvědomit, že je v boji o záchranu. Změna nepřišla ani proti Bournemouthu, který s dvanácti body proplouvá středem tabulky. Leicester přitom vyhrál první poločas díky brance Daka už z desáté minuty. V 67. minutě ale vyrovnal dobrou dorážkou Billing a jen o čtyři minuty později otočil skóre na konečných 2:1 Christie.

Miliardy vsypané do nejsevernějšího celku hrajícího Premier League se konečně začínají úročit. Straky letos v lize prohrály jen jednou a po jasné výhře nad Brentfordem se dokonce posunuly na páté místo tabulky. Velkou zásluhu na vítězství má Guimaraes, jenž vsítil dvě branky.

Tottenham si může mnout ruce. Proti Brightonu nebyl vůbec lepším týmem, ale gól z 22. minuty, který vsítil Hary Kane, byl jediným. Domácí i přes střeleckou převahu 14:8 nedokázali po celý zápas vyrovnat a Kohouti tak poskočili na třetí místo tabulky. Zároveň samotnému Brightonu odkočili na rozdíl šesti bodů.

Hosté z Wolverhamptonu se prakticky celou půli drželi krok s Chelsea. Ale když už se mělo pískat a odcházet do šaten, využil nahrávky Mounta Kei Havertz a nekompromisně zakončil. Po golech Pulišiče a Brojy se tak Chelsea posunula na čtvrtou pozici a Wolves naopak na třetí od konce.

Překvapí vůbec ještě někoho, že i v devátém ligovém kole se za Manchester City trefil Erling Haaland? Asi nikoho. Nyní to ale byla "pouze" jedna branka, a to ještě zcela uklidňující. Zvyšoval s ní totiž na konečných 4:0.

Šlágrem kola byla konfrontace Arsenalu s Liverpoolem. Londýnský klub vstoupil do utkání úspěšněji, když hned samotném úvodu slavil tref Martinelli. V nastavení prvního poločasu náskok zvýšil Saka, ale po změně stran dokázal snížit Firmino. Čtrnáct minut před koncem autor druhé branky pak upravil na konečných 3:2.