Vaclík: Vyhnuli jsme se největším gigantům. Postoupit na Euro je pro nás povinností

Vaclík: Vyhnuli jsme se největším gigantům. Postoupit na Euro je pro nás povinností

Česká reprezentace po losu kvalifikačních skupin o Euro 2024 v Německu poznala své nadcházející soupeře. V bitvě o vrcholný turnaj figuruje ve skupině E spolu s Polskem, Albánií, Faerskými Ostrovy a Moldavskem. Krátce po losu se ozvaly i první ohlasy z tábora národního výběru a o své dojmy se podělili Tomáš Vaclík a Jakub Brabec.

Oba legionáři působí v řecké nejvyšší soutěži a s losem jsou spokojeni, neboť věří, že je tato skupina hratelná. Češi ještě nikdy v samostatné historii na evropském turnaji nechyběli, a tak vnímají povinnost postoupit.

„Co se týče naší skupiny, tak jsme všichni spokojení, že jsme se vyhnuli největším gigantům. Budeme navíc hrát s týmy, se kterými jsme dlouho nehráli. Já osobně si myslím, že jsem proti některým nikdy nenastoupil, takže i z tohoto pohledu je to velice zajímavý los,“ nechal se slyšet pro repre.fotbal.cz Tomáš Vaclík, který se aktuálně zotavuje s poraněným ramenem.

„Postoupit na mistrovství Evropy je pro nás stoprocentně hlavní cíl. Myslím, že za celý tým můžu říct, že se o to porveme a uděláme proto maximum. Věřím, že nás podpoří v domácích zápasech fanoušci stejně, jako tomu bylo v nedávných utkáních,“ dodala reprezentační jednička.

Podobně naladěný byl i Jakub Brabec, který patří k pilířům defenzivní řady. „Musím uznat, že jsem po losu příjemně překvapený. Je to určitě dobrá skupina. Samozřejmě není lehkých soupeřů, ale bylo by velké alibi, kdybychom se k tomu nepostavili čelem a tvářili se, že to nemáme ve vlastních rukou. Musíme ukázat, že na EURO patříme, zvlášť, když máme takovou skupinu. Je to velká výzva a věřím, že za tím půjdeme a na celou kvalifikaci se jednoznačně těšíme,“ dodal hráč řeckého Arisu Soluň.