Horníčkova Braga může růst o něco rychleji. Majetkově do ní vstupují katarští majitelé Paris Saint-Germain

Horníčkova Braga může růst o něco rychleji. Majetkově do ní vstupují katarští majitelé Paris Saint-Germain

Přední portugalský klub Sporting Braga, v jehož strukturách už se pár sezon pohybuje také dvacetiletý český brankář Lukáš Horníček, přivítal nového akcionáře významných rozměrů.

Momentálně třetí tým Primeira Ligy se totiž v úvodu pracovního týdne dohodl s katarskou společností Qatar Sports Investments na odkoupení menšinového podílu.

První muž PSG Nasser Al-Khelaifi je z obchodu nadšen. Bragu, jež loni oslavila stoleté výročí od založení, vidí jako příkladný portugalský klub s velkou historií, velkými ambicemi a excelentní pověstí na hřišti i mimo něj.

Majitelé Paris Saint-Germain si vyjednali téměř 22 procent akcií finalisty Evropské ligy z roku 2011, s tím, že celá transakce by měla být oficiálně dotažena v dalších měsících.

Oddíl, jehož tento týden čeká pohárová odveta s belgickým mužstvem Saint-Gilloise, se za posledních osm let představil hned sedmkrát v základní skupině Evropské ligy, což jasně svědčí o jeho ambicích, které nyní ještě povyrostou.

"Věříme, že tohle je ten správný akcionář, který urychlí náš proces růstu a expanzi," zaznělo na oficiálních stránkách scbraga.pt, které citovaly prezidenta Antónia Salvadora.

Jedním z možných scénářů pravděpodobně bude i užší spolupráce mezi Paříží a Bragou, jež by mohla dodat do kádru trenéra Artura Jorgeho další zajímavé tváře, které si jinak v konkurenci Messiho, Neymara, Mbappého a dalších hvězd pod Eiffelovkou příliš neškrtnou.

Tři destinace, kde by mohl v zimě zakotvit v Manchesteru United nevyužívaný Cristiano Ronaldo